Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
17 Mayıs 2018 ( 842 izlenme )
Reklamlar

Devletin yeni 'makbul' cemaatinden '24 Haziran' açıklaması

Menzil tarikatına bağlı kurumlar gazetelere ilan vererek seçimlerde AKP'li cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceklerini duyurdu.


AKP'nin Gülen Cemaati'nden boşalan devlet kadrolarını Menzil tarikatıyla doldurduğu, özellikle Sağlık Bakanlığı'nda büyük bir kadrolaşma yaşandığı yönündeki iddialara tatmin edici yanbıtlar verilemezken, Menzilciler tarikatından seçimlere ilişkin açıklama geldi.

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD), Semerkand Vakfı (Menzil Tarikatı), Beşir Derneği ve Genç-Kon imzası ile tarikat tarafından gazetelere verilen ilanda, seçimlerde Cumhur İttifakı ve Erdoğan'a destek verileceği duyuruldu:

"24 Haziran Genel seçimlerine giderken;

Bağımsızlığımızı tahakküm altına almaya çalışan her türlü ekonomik, siyasi, sosyal, kültürel ve bürokratik prangalardan kurtulmuş, milli ve manevi değerlerini muhafaza eden ve geliştiren bölgesinde lider, ezilenlere umut ve dünya barışının teminatı olacak Büyük Türkiye'nin inşası en önemli hedeflerimizden biridir.

Yeni hükümet sisteminin söz konusu hedeflerimize ulaştıracağına devletin millet için var olduğu esası ile sadece seçkin ve imtiyazlı bir kesimi değil toplumun tamamını güvence altına alacağına vesayet sistemine son vereceğine, sözü ve kararı gerçek sahibi olan millete tevdi edeceğine inanmaktayız.

24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde Cumhur İttifakı'nı yürütmenin çalışmalarına güç verecek çoğunlukta bir meclis yapısını ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceğimizi duyururuz."

İşte o ilan;

[Haber görseli]

[Haber görseli]

Avukat Fidel Okan sosyal medya hesabından “GVS plakalı araçları Menzil tarikatı alıyor, güle güle kullansınlar. GVS plakalı uçakları ise Sağlık Bakanlığı alıyor. Bunlar tesadüf mü?” diye yazmıştı.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/977500/Devletin_yeni__makbul__cemaatinden__24_Haziran__aciklamasi.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ömer Faruk Eminağaoğlu, CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayacak Gaziantep’te yine tehlikeli gerginlik! Taciz iddiası mahalleliyi sokağa döktü! AKP'li vekiller krizi açıklayamadı! Türk vatandaşlığı pazarlaması AVM'lere kadar düştü!