Home
25 Kasım 2023 ( 11 izlenme )
Reklamlar

Dilan Polat ve Engin Polat davasında itirafçılar birbirine girdi!


Geçtiğimiz haftalarda tutuklanarak cezaevine konulan Dilan Polat ve Engin Polat davasında mali müşavir Zümrüt Yerebakan da itirafçı oldu. Yerebakan, bir diğer itirafçı olan Ahmet Gün'ün kendisini tehdit ettiğini söyledi.Engin Polat  Dilan Polat soruşturmasında, avukat Ahmet Gün'ün yanında çalışan mali müşavir Zümrüt Yerebakan'ın emniyetteki ifadesi ortaya çıktı.

Tutuklu olan Polatların mali müşaviri Zümrüt Yerebakan, MASAK raporunda yer alan tüm şirketlerin kredi kartı ve eticaret platformlarının dökümlerini CD içinde emniyete teslim ederek itirafçı oldu.

Sabah'tan İlker Turak'ın haberine göre MASAK raporunda Gün tarafından kesilen naylon fatura miktarının 300 milyon lira olarak belirtildiğine dikkat çeken Zümrüt Yerebakan, naylon fatura miktarının 1 milyar liranın üzerinde olduğunu söyledi.

Firmaların önce yabancıya devrinin yapıldığını, devir işlemleri bittikten sonra birkaç ay boş beyanname verildiğini, daha sonra da stok affı beyannamesi verilerek söz konusu firmaların Rise&Shine firmasına sahte fatura düzenlediğini söyleyen Zümrüt Yerebakan, Ahmet Gün'ün kurduğu sistemi detaylarıyla anlattı.

Gün'ün nasıl ifade vermeleri gerektiği konusunda kendisine talimatlar verdiğini aktaran Yerebakan, aleyhine ifade vermemesi için de kendisini tehdit ettiğini kaydetti.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, haklarında "Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet" suçlarından soruşturma başlatılan Engin ve Dilan Polat çiftiyle beraber Sıla Doğu, Sezgin Polat, Ahmet Gün, Can Doğu ve Can Polat'ın olduğu 12 kişi tutuklanmıştı.


Gerçek Gündem

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kira-gıda-fatura kıskacındaki vatandaş isyan etti: "Dışardan gelenler bizden daha iyi yaşıyor!" Kriz ilaç devini vurdu Türkiye'den çekilme kararı aldı: Eczaneye giden eli boş dönüyor Depremde 35 kişinin öldüğü apartmanın altındaki kolonları kesenlerin avukatlığını Ersan Şen üstlendi 270 yıllık çeşmeye babasının adını yazdıran AKP'li Çamlı 'teşekkür' bekliyormuş!