Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
16 Aralık 2017 ( 507 izlenme )
Reklamlar

Diyanet'ten skandal müzik fetvası!

Diyanet İşleri Başkanlığı, "SMS, WhatsApp, e-posta ile boşanılabilir" ve "Milli Piyango haramdır" fetvalarından sonra şimdi de "ahlaksız müzik" fetvası verdi.

Diyanet, "ahlaksızlığa ve harama sevk eden müziği dinlemenin günah olduğu" yönünde bir fetva verdi.

Din İşleri Yüksek Kurulu, “Dinimizde müzik dinlemek yasak değil ancak ahlaksızlık ve harama sevk eden müzik dinlemek günahtır. Dinimizin temel inanç, amel ve ahlak ilkelerine aykırı olmayan ve haramların işlenmesine sebep olmayan müzik türlerini dinlemekte dinen sakınca yoktur” dedi.

"Ahlaksız ve haram müziğin" hangi müzik türleri olduğuna ise bir açıklık getirilmedi.

“Müziğin dindeki hükmü nedir” sorusuna yanıt veren Yüksek Kurul şu görüşü paylaştı:

“İslam dini müzik konusunda ayrıntılı ve özel hüküm koymak yerine, genel ilke ve amaçları belirlemekle yetinmiştir. Buna göre İslam'ın ilke ve esaslarına aykırı, günaha sevk eden, haramı teşvik eden müzikleri yapmak ve dinlemek günahtır. Dinimizin temel inanç, amel ve ahlak ilkelerine aykırı olmayan, haramların işlenmesine sebep olmayan müzik türlerini dinlemekte ise dinen bir sakınca yoktur."

http://www.yurtgazetesi.com.tr/turkiye/diyanet-ten-skandal-muzik-fetvasi-h64809.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Polisin "keyfi cezasını" kamera durdurdu! Antalya’nın bir asırdır beklediği tren, sonunda kara yoluyla getirildi! AKP’li üyelerden kıyak maaş kararı! "Gönül belediyeciliği" meğer tamamen duygusalmış! 85 bin Türk Londra’dan ev aldı!