Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
02 Şubat 2019 ( 62 izlenme )
Reklamlar

Dolandırıcı ‘tosun’ Arjantin ve Dubai için de planlar yapmış

Kurduğu Çiftlik Bank adlı saadet zinciriyle milletvekilleri dahil onbinlerce kişiyi dolandıran ‘tosun’ lakaplı Mehmet Aydın’ın Arjantin ve Dubai için de planlar yaptığı ortaya çıktı.Çiftlik Bank CEO’su, 132 bin 222 kişiden, 1 milyar 139 milyon lira toplayıp yurt dışına kaçmıştı. Kırmızı bültenle aranan ‘Tosun’un hesaptan hesaba aktararak izinin sürülmesini zorlaştırdığı paralar için halen araştırmalar sürüyor.

Hürriyet’ten Musa Kesler’in haberine göre‘tosun’ lakaplı Aydın’ın planlarını sosyal medya sorumlusu Umeyr Karakoç ifadesinde açıkladı.

Arjantin planı

Aydın’ın Arjantin’de kurmayı planladığı oyun sistemini anlatan Karakoç, şöyle konuştu: “2017 haziran ayı olabilir. Brezilya’nın Sao Paulo şehrine gittik. Oradan da Uruguay’a geçtik. Bir hafta orada kaldık. Mehmet’in bu sefer ki amacı Arjantin’de bir Fame Game firması kurmaktı. Osman Naim Kaya dil bildiği için Mehmet’e yardımcı oluyordu. Orada kiralanmış bir ev ve araç (BMW X4M4) vardı. Yani önceden hazırlanmıştı. Amaç arabayla Arjantin’e geçmekti. Ancak arabanın belgeleri tamam olmadığı için Arjantin’e geçirmediler. Sonradan taksiyle Arjantin’e geçiş yaptık. Boenes Aires’te Shareton Hotel’de kaldık. Mehmet orada hastalandı. İki gün kadar yattı. Sonra Türk konsolosluğuna gittik. Ancak Mehmet istediği belgeleri oradan alamadı. İşlemler yapılmadı. İşlemleri halledemeyince Türkiye’ye uçakla döndük.“

‘Dubai’de de kuracaktık’

Karakoç Dubai’de kurmak istedikleri sistemi de şöyle anlattı: “Türkiye’deki gibi aynı sistemi Dubai’de kurmayı düşünüyorduk. Orada bir yerel oyun kurulacaktı. İnternetten oynanacaktı. Ayrıca kahvaltı salonları da açılacaktı. Ben oranın kârından pay alacaktım. Ancak bu durum gerçekleşmedi.”

http://www.diken.com.tr/dolandirici-tosun-arjantin-ve-dubai-icin-de-planlar-yapmis/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Avukat döven Erdoğan'ın korumalarının dosyası işlemden kaldırıldı! AKP'li Belediye, suya zammı manşet yapan gazetenin aboneliğini iptal etti! İBB’de görev değişimi devam ediyor Alevi sporcuya baskı yapan federasyon başkanına soruşturma