Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
16 Ağustos 2019 ( 37 izlenme )
Reklamlar

Eleştirilerin hedefi olan AKP’li başkan o şirketlerden istifa etti!


Koltuğuna oturduğu 31 Mart'tan sonra belediyenin tüm şirketlerine kendisini 'başkan' olarak atayan ve şirket başı 'huzur hakkı' alan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, tepkilerin ardından bu görevlerinden istifa etti.Kamuoyunun gündemine son olarak “30 Ağustos halkın tamamını ilgilendiren bir bayram değil” sözleri ile gelen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın kendisini belediyenin tüm şirketlerine yönetim kurulu başkanı olarak atadığı anlaşılmışı.

Söz konusu şirketlere AKP'li il yöneticilerini başkan vekili yapan Aktaş'ın ‘huzur hakkı' adı altında da aylık yaklaşık şirket başı 750’şer lira ‘huzur hakkı’ aldığı ortaya çıkmıştı. Başkan Aktaş, tepkilerin ardından yönetim kurulu başkanı olduğu şirketlerden istifa etti.

BAYRAMDAN ÖNCE İSTİFA ETMİŞ

Eleştirilerin hedefinde olan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Kurban Bayramı öncesi yönetim kurulu başkanlığını yaptığı BURULAŞ, BURFAŞ, Kültür AŞ. BEŞAŞ, Tarım AŞ, Jeotermal AŞ ve Burkent şirketlerinden istifa ettiği ortaya çıktı.

Aktaş’ın sadece diğer ilçe belediyelerinin de iştiraklarıyla kurulmuş olan BİNTED Şirketi’nin başında kaldığı öğrenildi.

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/elestirilerin-hedefi-olmustu-akpli-baskan-o-sirketlerden-istifa-etti-5284128/?fbclid=IwAR1E1MCQK_Mb9zSDtzezhE45IAQC5KyhzapUdHoRM-OyYj_yexT3HKaTzRo

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Okulda skandal görüntüler ! Öğrenciler tahtaya el yazısı yazamadı diye dayak yedi ! RTÜK'ten flaş TRT hamlesi! 'Ceza verin' Mülakat skandalı! Başarılı olanları elemek için… Kan donduran olay! Tire’de 12 yaşındaki kız çocuğu ikiz bebek doğurdu!