Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
31 Mart 2018 ( 769 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan'dan inanılmaz sözler! 'AKM'yi yıktık çatlayın patlayın'

Erdoğan "AKM için de çok bağırdı Geziciler. İstediğiniz kadar bağırın, çatlayın, patlayın yıktık. Aynı şeyi Ankara'da yaptık. Cumhuriyet tarihi boyunca bir tane eser ortaya koyun be" dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Yeditepe Bienali'nin açılış töreni için Ayasofya Müzesi'ne geldi.

Erdoğan konuşmasında “Türkiye uzun yıllar kültür sanat tarih deyince kısır ve dar bir bakış açısının esiri olmuştur. Batı'dan ziyade Batı'cı ve milletin değerleriyle kavgalı bu zihniyet ecdadın bize bıraktığı mirasın kıymetini bilememiştir. Tarihi camilerin bir kısmı müzeye aynen burası gibi malesef bir kısmı da ahıra çevrilmiştir. Sadece sur içinde ne yazık ki tek parti döneminde 300'ü aşkın mescit yok edilmiştir. Sur içi derken Fatih'i kastediyorum” dedi.

“AYNI AHLAKSIZLIĞI AYNI HAYDUTLUĞU SERGİLEDİLER”

“Tepeden inmeci baskıcı ve jakoben anlayışın bugün de sözüm ona sanat çevrelerinde devam ettiğine şahit oluyoruz” diyen Erdoğan “Bu tepeden inmeci anlayışın bugün de bazı sanat çevrelerinde devam ettiğine inanıyoruz. Kendi ideolojilerini paylaşmayan sanatçılara yönelik en şiddetli saldırılar yine bunlardan geliyor. Gezi olaylarına destek vermeyen sanatçıların neler yaşadıklarını biliyoruz. Bunlar milletimizden yedikleri onca şamara rağmen akılları başlarına toplamıyorlar. Gezi'de yaptıklarını Afrin için bölgeye giden sanatçılarımıza yaptılar. Bugün aynı ahlaksızlığı aynı haydutluğu sergilediler. Sanatçılarımızın Mehmetçiğe moral vermesine dahi tahammül gösteremediler. Sırf yerli milli duruş sergilediler diye edilmedik hakaret bırakmadılar. Bunların lümpen mahalle kabadayılarından faydaları yoktur” ifadelerini kullandı.

“ÇATLAYIN PATLAYIN YIKTIK”

Taksim’deki Atatürk Kültür Merkezi (AKM)’ye değinen Erdoğan “AKM için de çok bağırdı Geziciler. İstediğiniz kadar bağırın çatlayın patlayın yıktık. Aynı şeyi Ankara'da yaptık. Cumhuriyet tarihi boyunca bir tane eser ortaya koyun be. Demek ki bizi beklediler” diye konuştu.

https://odatv.com/akmyi-yiktik-catlayin-patlayin-31031859.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'Bilal Oğlan'ın vakfı bu kez ne yapıyor? CHP 36. Olağan Kurultayı’nda yeni genel başkan belli oldu İmam Hatipli kızları gördükten sonra tahrik olduğunu söyleyen dinci öğretmen bunları yazdı! Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek yaşamını yitirdi