Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
29 Mart 2018 ( 149 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 250 bin liralık dava

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na tazminat davası açtı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hakkında 27 Mart'ta partisinin TBMM Grup Toplantısındaki açıklamalarından dolayı 250 bin liralık tazminat davası açtı.

CHP Genl Başkanı Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında, "Buradan ilk kez FETÖ'nün bir numaralı siyasi ayağı, Cumhurbaşkanlığı koltuğunu işgal eden zattır diyorum. FETÖ'nün bir numaralı sanığı Cumhurbaşkanlığı koltuğunu işgal eden zattır. Versin mahkemeye ispat edeceğim" ifadelerini kullanmıştı.

ERDOĞAN’IN AVUKATINDAN AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın, sosyal paylaşım sitesinden yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanımız, başta FETÖ olmak üzere tüm terör örgütleriyle etkili mücadelenin öncüsüdür. Bu gerçek, hangi siyasi görüşten olursa olsun, akıl ve vicdan sahibi herkesin takdir ettiği ve edebileceği bir gerçektir. FETÖ ile mücadele edenleri haksız ithamlarla itibarsızlaştırmak, hele hele FETÖ ile ilişkilendirmek, klasik bir FETÖ taktiğidir ve ancak örgütün amaçlarına hizmet etmektedir" ifadelerini kullandı.

https://www.siyasetcafe.com/erdogandan-kilicdarogluna-250-bin-liralik-dava-32958h.htm

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Guardian'dan; 'Suriye', 'Türkiye', 'Rusya' analizi "Erdoğan'ın kendini beğenmişliği, Türkiye’yi Suriye’de facianın eşiğine getirdi" Bilim Kurulu üyesinden kritik corona virüsü uyarıları: Hastaların sayısına göre 10 kat fazla! Bu araştırma çok konuşulur! ‘Yoksullaştık ama ekonomi politikalarından memnunuz’ TÜİK için şok iddia! “16 milyar dolar...”