Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
25 Ekim 2019 ( 1864 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan'ın 'fetvacısı' dilinin altındaki baklayı çıkardı!


AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'fetvacısı' olarak bilinen Yeni Şafak yazarı Hayrettin Karaman dilinin altındaki baklayı çıkardı. Karaman, şeriat istedi.Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve AKP'ye yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak yazarı Hayrettin Karaman, "Şeriat için hiçbir engel yok. Anasınıfından üniversiteye kadar okullar açılabilir" dedi.

Yeni Şafak yazarı Prof. Dr. Hayrettin Karaman'ın bugünkü yazısı sosyal medyada tepki topladı.

"Beklentilerde ölçülü olmak" başlıklı yazısında dikkat çeken ifadeler kullanan Karaman, hükümetin İslami kesimin ayağındaki prangaları çözdüğünü söyledi ve şeriat çağrısında bulundu.

Şeriatın önünde hiçbir engelin kalmadığını savunan Karaman, bunun için anasınıfından üniversiteye kadar okullar açılabileceğini belirtti ve şöyle devam etti:

"Şimdi insanların kendi aralarında anlaşarak -ceza alanı hariç- birçok alanda ve ilişkide şeriat kurallarını uygulamalarına da engel yoktur. Değişim için en önemli araç eğitim ve öğretim ise -ki, bence de öyledir- çocukların okul çağı öncesine ait okullardan üniversiteye kadar her kademede okul açmak, mevcut okullar içinden de amaca uygun olanlarını seçmek mümkün."

http://www.krttv.com.tr/gundem/erdogan-in-fetvacisi-dilinin-altindaki-baklayi-h17560.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sosyal medyanın ünlü kedicikleri kaçmış! CHP'li Erdem, Edip Uğur'un 'tehdit' sözlerini yargıya taşıdı AKP’ye yakın araştırma şirketinden flaş açıklama! "AKP'de herkes yol arkadaşlarının dosyalarını biriktirmiş" 'CHP Amerika'yı savunuyor o yüzden kazandı' diyen AKP'li öğretmeni, bir vatandaş çok fena bozdu !