Anasayfa1
16 Mart 2019 ( 226 izlenme )

Erdoğan'ın mitinginde katliamın görüntüleri yayınlandı!


AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan Tekirdağ'daki mitinginde Yeni Zelanda'da 49 kişinin öldürüldüğü cami katliamının görüntüleri yayınladı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 31 Mart yerel seçimleri öncesi Tekirdağ'da konuştu. Mitingte, Yeni Zelanda'da 49 kişinin öldürüldüğü cami katliamının görüntüleri yayınladı. Saldırganın katliamda kullandığı silahlarının Türk ve Müslüman düşmanlarıyla süslendiğini kaydeden Erdoğan, "İstanbul'a geleceğiz tüm camileri yıkacağız diye zırvalamış. Be namuzsuz, Yeni Zelanda nere, Türkiye nere?" dedi. Kaynak: Erdoğan:  "Be namussuz, Yeni Zelanda nire, Türkiye nire?"dedi. 

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

"Sizlerin buradaki varlığı, birliği, dirliği, temsil ettiğiniz değerler, Yeni Zelanda'da cami basıp Müslümanları katleden teröristin bile zoruna gitmiş. Bu katliamda kullandığı silahını da İkinci Viyana Kuşatması'nın tarihinden, haçlı seferlerinin zalim isimlerine kadar bilinen tüm Türk ve Müslüman düşmanlarıyla süslemiş."

 

"(Terörist) İstanbul'a geleceğiz, tüm camileri, minareleri yıkacağız diye zırvalamış. Be namussuz, Yeni Zelanda nire, Türkiye nire?""Nasıl oluyor da dünyanın öteki ucundaki bir katil, Müslümanlarla ve Türklerle ilgili bunca fesatla kafası dolu olarak harekete geçirilebiliyor?""İstanbul'a 3 gün bir gelmiş, 40 gün bir gelmiş. Şimdi çalışmalar yapılıyor. Bunun bağlantısı nerelerle var, çıkaracağız. Ama tabi Yeni Zelanda'dan bunların hesabının sorulmasını istiyoruz. Öyle kuru kuruya, şöyle bir müddet yatsın, ondan sonra çıksın. Olmaz böyle şey. 49 insan... Bu bir katliam, bunun hesabının sorulması lazım. Aksi takdirde bu gidiş iyi bir gidiş değil.""(Kılıçdaroğlu) 'İslam dünyasından kaynaklanan terör' diyor. Yahu senin o Avustralyalı senatörden ne farkın var?""Şu hale bak ya, ne günlere kaldık? Terörün kaynağının İslam dünyası olduğunu söyleyecek kadar izanını kaybetmiş, kendini kaybetmiş olan birisi, halkının yüzde 99'ü Müslüman olan bu ülkede siyaset yapıyor. Bay Kemal, sen terörün kaynağının İslam dünyası olduğunu söylemeye ne yetkilisin, ne ehilsin. Sen önce kendini gözden geçir, kendini." Kaynak: Erdoğan:  "Be namussuz, Yeni Zelanda nire, Türkiye nire?" 

https://halktv.com.tr/gundem/erdoganinmitingindekatliamingoruntuleriyayinlandi387110h

Bunlar da İlginizi Çekebilir