Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
08 Ekim 2019 ( 264 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan talimat verdi: Sigaraya vergi zammı gelecek


AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sigara yasağıyla ilgili olarak bakanlara, "Gerekirse vergileri üç kat artırın" talimatını verdi.


AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam kampında milletvekilleri ile yaptığı istişare toplantısında tütün kullanımının vergi artışlarına rağmen yükseldiğini belirterek, "Taviz vermeyiz" dedi.

Erdoğan, sigara yasağıyla ilgili olarak bakanlara, "Gerekirse vergileri üç kat artırın" talimatını verdi.

Bir milletvekilinin, "Poşetlere ücret uygulaması yanlış anlaşıldı ve vatandaş tepki gösterdi. Sigara yasaklarında da benzer bir sonuç yaşayabiliriz. Yasakların doğru anlatılması gerek, yoksa poşette olduğu gibi aleyhimize döner" demesi üzerine Erdoğan, sigara ile ilgili hiçbir yasaktan geri dönülmeyeceğini belirterek, ilgili bakanlara "Gerekirse vergileri üç kat artırın" talimatını verdi.

Erdoğan elektronik sigaranın yasak olmasına rağmen farklı yollarla yurt dışından getirtildiğini belirterek, bunun ile ilgili denetimlerin artacağını kaydetti.

Milliyet'te yer alan habere göre, bir milletvekilinin puro içen partililer olduğunu söyleyerek AKP Sözcüsü Ömer Çelik'e bakmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sadece Adana'da içer. Herkesin olduğu yerlerde içmez" diyerek espri yaptı.

Puro kullanan milletvekilleri olduğunu bildiğini söyleyen Erdoğan, "Vergileri artırıyoruz, içmeye devam ediyorsunuz. Şimdi yine vergileri üç katına çıkaracağız. Pahalı pahalı içersiniz" dedi.

https://halktv.com.tr/ekonomi/erdogan-talimat-verdi-sigaraya-vergi-zammi-gelecek-406377h

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

‘Müze’de sergilenen paha biçilmez tarihi eserler ne oldu?’ Karamollaoğlu’ndan çok konuşulacak ittifak açıklaması 'Bu millet, 20 tane değil, 120 tane değil, 250 tane milletvekilliğine bile satılamaz. Bunu herkes bilsin!' Öz kızına cinsel istismarda bulunan babaya 19 yıl 3 ay hapis cezası verildi! ORC’nin araştırmasına göre CHP tabanının % 60,8’i ‘İnce’ diyor!