Anasayfa
26 Nisan 2018 ( 846 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan ve Bahçeli’yi üzecek bir anket daha yayınlandı!

Erken seçim kararı alan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Bahçeli'yi üzecek bir anket daha yayınlandı. Katıldığı canlı yayında SONAR'ın son anketini açıklayan Avukat Fidel Okan, AKP ve MHP ittifakının yüzde 46.9'da kaldığını söyledi. Okan, CHP'nin oyunun ise yüzde 23.8 olduğunu belirtti.


Avukat Fidel Okan, KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara’nın sunduğu programda SONAR’ın son seçim anketini açıkladı. AKP ve MHP arasında kurulan ittifaka değinen Fidel Okan, “İktidar seçimi kaybetti ancak muhalefet henüz kazanamadı” ifadelerini kullandı. Okan, “AKPMHP ittifakı yüzde 50’yi geçemiyor, yüzde 46.9 olan Cumhur İttifakı’nın karşısında yer alan CHP yüzde 23.8, İyi PartiSaadet İttifakı yüzde 14.5, HDP ise barajı aşarak 11.3 oy oranına ulaşıyor” dedi.

İYİ PARTİSP İTTİFAKINA DİKKAT ÇEKTİ

İYİ PartiSaadet ittifakının oy potansiyelinin giderek artabileceğine dikkat çeken Okan, anket yapıldığında İyi Parti ve SP’nin ayrı ayrı ankete katılanlara sorulduğunu, ittifakın sorulmadığını belirtti. Okan, İYİ PartiSP ittifakı kurulduğunda oy oranının yükselebileceğini dile getirdi.

“İKTİDARA CİDDİ KIRGINLIKLAR VAR”

İktidara yönelik halkın tepkisinin gittikçe arttığını ileri süren Okan, “Dışarı çıktığınızda da gerçekten iktidara yönelik ciddi kırgınlıkların oluştuğunu, iktidarın kendi tabanında da ciddi huzursuzlukların baş gösterdiğini, bu kadar da olmaz denmeye başlandığını görüyorsunuz” dedi.

CHP’nin seçime girmesi için İYİ Parti’ye 15 milletvekili vererek çok iyi oyun kurduğunu söyleyen Okan, iktidarın seçimi kazanmak için tek çaresinin muhalefetin yapacağı hataları beklemek olduğunu ifade etti.


https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/erdoganvebahceliyiuzecekbiranketdahayayinlandi2371318/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İlber Ortaylı’dan dikkat çeken heykel için açıklama Canan Kaftancıoğlu: 23 Haziran'da AKP seçmeninden daha fazla oy alacağız CNN Türk koridorlarında telaş! ABD'den 'inceleme' heyeti geliyor, 'Muhalefete de yer veriyoruz' demek için altyazılı videolar hazırlanıyor Resmi görevi olmadığı halde kamu aracı ve şoförünü kullanan eski vekil kim?