Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
13 Ocak 2021 ( 13 izlenme )
Reklamlar

Esnafa haksız ceza yağıyor! Maliye'de 'Süleymancı' yapılanması iddiası!Vergi dairelerinde kadrolaştığı öne sürülen Süleymancılar cemaati mensubu kişilerin kendi cemaatlerinden olmayan esnafa haksız cezalar kestiği öne sürüldü.


Kamuda kadrolaştığı iddia edilen dinsel yapılanmalar arasında yer alan Süleymancılar cemaatiyle ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

İddiaya göre cemaatin Maliye Bakanlığı'nda vergi denetçisi olarak görev yapan mensupları kendi cemaatlerinden olmayan küçük esnafa, haksız ve yüksek miktarda cezalar kesiyor.

İddiayı ortaya atan, AKP'de eğitim veren ilahiyatçı Sait Çamlıca, "Vergi dairelerinde denetim memurlarının önemli bir kısmının Süleymancı olması tesadüf mü? FETÖ ile mücadele ederken diğer cemaatleri masum görmenin bedeli çok ağır olacak. Devleti yönetenler tedbir almak için yeni bir 15 Temmuz beklemesin" diye yazdı.


http://www.krttv.com.tr/gundem/maliye-de-suleymanci-yapilanmasi-iddiasi-h60885.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Trump, klise şovunu böyle savundu! Konut ve sanayide büyük doğalgaz zammı! İş isteyen adam kendini yaktı, AKP'li başkan skandal açıklamada bulundu! Erdoğan ve ailesini korumak için özel yasa çıkarıldı!