Home
19 Nisan 2022 ( 23 izlenme )
Reklamlar

Evinin önünde oynayan küçük çocukları videoya çeken Pakistanlı yakalandı!


Aykiri.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak'ın gündeme getirdiği, evinin önünde oynayan küçük çocukları gizlice videoya alarak TikTok'ta paylaşan Pakistanlı Shafkat Ali, Emniyet'in düzenlediği operasyonla yakalandı.


Türkiye'ye kaçak yollarla giren ve İstanbul'a kadar gelen bir grup Pakistanlının çektiği video kamuoyunun tepkisini çekmişti.

Aykiri.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak'ın geçtiğimiz günlerde, evinin oynayan küçük çocukları gizlice videoya alarak TikTok'ta paylaşan Pakistanlı Shafkat Ali'yi gündeme getirmişti.

Sosyal medyada yankı uyandıran olayda yeni bir gelişme yaşandı. Emniyet ekiplerinin İstanbul Gaziosmanpaşa ve çevresinde yoğunlaştırdığı çalışmalar Ümraniye'ye kadar ilerledi.

Shafkat Ali, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Ümraniye'de yakalandı. Gözaltına alınan şahısın Emniyet'teki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edilmesi bekleniyor.

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Pakistan uyruklu Shafkat Ali'nin Emniyet'teki ilk ifadesi ortaya çıktı. Shafkat Ali, Türkiye'ye 34 ay önce kaçak yollardan geldiğini itiraf etti. İfadesinde görüntüler hakkında "Suç olduğunu bilmiyordum" dedi.

Shafkat Ali'nin ifadesi şöyle:

"Yaklaşık 34 ay önce illegal yollardan İran üzerinden Doğubayazıt'a geldim. Daha sonra İstanbul'a geldim. Gaziosmanpaşa'da açık adresini bilmediğim bir yerde yaşıyorum. Günübirlik işlerde çalışıyorum. Pasaportum ve kimlik belgem yok. Pakistan'da karıştığım herhangi bir suçum yok. Yaklaşık 34 gün önce Gaziosmanpaşa'da adresini bilmediğim bir yerde cep telefonum ile çekim yaparak paylaştım. Paylaşımım üzerine çok yorum alınca ben de Türkçe bilmediğimden yorumları bir arkadaşa okuttum. Arkadaşım söylemesi üzerine paylaşımı hemen sildim ve korktuğum için hesabı da kapattım. Ben Türkiye'ye yeni geldiğim için paylaşımın suç olduğunu bilmiyordum. Zaten videoda küçük çocukların olduğunu paylaşım yaptıktan sonra farkettim. Benim amacım öylesine görüntü çekmekti. Herhangi bir suç işleme amacım yoktu. Çok pişmanım. Paylaşımların suç olduğunu öğrendikten sonra moralim bozuldu. Ben buraya yaşamak ve çalışmak için geldim."

GAZİOSMANPAŞA KAYMAKAMINDAN AÇIKLAMA

Gaziosmanpaşa Kaymakamı Numan Hatipoğlu, "Sosyal medyada Gaziosmanpaşa’da çekilen görüntüleri dolayısı ile tepki çeken ve aranan Pakistan uyruklu S.A. Emniyet birimlerimizin etkili çalışması ile gözaltına alınmış olup gerekli işlemleri devam etmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur" açıklamasında bulundu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bakan Koca açıkladı: 36.684 yeni vaka tespit edildi, 25.638 kişi sağlığına kavuşurken, 142 kişi hayatını kaybetti! Devlete 1.000 TL'ye satılan 15 TL'lik üründe yeni gelişme Vatandaş günden güne borçlanıyor: 6 ayda 19 milyar TL’lik icra Dudak uçuklatan rakam: İşte TRT'nin vatandaşa 11 yıllık faturası!