Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
15 Ocak 2018 ( 383 izlenme )
Reklamlar

FETÖ'nün kasası artık serbest!

‘Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) Kasası’ olarak bilinen ve 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra tutuklanan isim tahliye edildi.

FETÖ terör örgütü adına para toplayarak, örgüt atamalarını planlayan ve FETÖ elebaşı Gülen ile görüştüğü ileri sürülen sözde örgüt imamı Eyüp Karakuş’un tahliye edildiği öğrenildi.

Bursa'da il imamlığı yapan ve örgüt adına para topladığı belirtilen Eyüp Karakuş tahliye edildi.

Hükümetin medyadaki seslerinden Star gazetesinin haberine göre, Eyüp Karakuş’un örgüt yöneticiliği ve terör örgütü adına fon oluşturma suçlamasıyla 22 ile 32 yıl arasında hapisle yargılandığı 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nce tahliye edilmesi dikkat çekti.

İddianamede, her yıl Pensilvanya’ya giderek örgüt lideri Fetullah Gülen’i ziyaret ettiği, 15 Temmuz darbe girişimine kadar örgüt toplantıları düzenleyerek para toplayıp akladığı belirtilen Karakuş, darbe girişiminin hemen ardından tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

FETÖ’NÜN KASASI

FETÖ Bursa iddianamesinde, kapatılan Uludağ Kültür ve Eğitim Vakfı’nın yöneticisi olduğu belirtilen Eyüp Karakuş’un, vakfa 35 bin 806.042 TL ile 127 bin 602 avroluk himmet paralarını aklayarak aktardığı kaydediliyor. Karakuş’un diğer vakıf yöneticileriyle müşterek hareket ederek, Bank Asya’da açılmış katılım hesaplarına da toplam 4.221.607.52 TL ile 165 bin USD aktardığı, bankadaki mevduat hesabına da 273.500 TL ve 30.000 USD’lik himmet paralarını gönderdiği bilgisine yer veriliyor. Karakuş’un ayrıca kendi şahsi şirketinin hesabından da kapatılan FETÖ vakfına 50.000 TL yatırdığı belirlenmişti.

İddianamede onlarca işadamı, Eyüp Karakuş’un FETÖ yapılanması içindeki konumunu dikkat çeken örneklerle anlattı. İşadamları Karakuş’un, firari FETÖ'cü Cansun Sarıyıldız ve eski Vali Şahabettin Harput’la birlikte örgütün faaliyetlerini koordine ederek para trafiğini kontrol ettiğini ve yönettiğini ifade ettiler.

ÖRGÜT’ÜN DERT ABİSİ

Şüphelilerden tutuklu sanık F.K ifadesinde, “Eyüp Karakuş FETÖ il yapılanması içinde faal biriydi. Sohbet toplantısına davet ettiği işadamlarından FETÖ adına para toplardı. Eyüp Karakuş, Cansun Sarıyıldız’ın talimatıyla valilikte işi olan, belediyelerde işi olan FETÖ mensuplarının sorunlarını çözmekle görevlendirilmişti. Eyüp Karakuş resmi dairelerde FETÖ’nün karşılaştığı sorunları çözmekle görevlendirilmişti” dedi.

https://www.siyasetcafe.com/fetonun-kasasi-artik-serbest-29843h.htm

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FOX Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk "Atatürk Cumhuriyeti’nden asla ödün vermeyiz" Atatürk'süz Sayıştay! Toplantı odasında dikkat çeken ayrıntı! Hüsnü Mahalli, ABD’nin YPG kararını yorumladı: ‘Daha neler neler olacak’ Vatandaşa 350 bin ton hayalet şeker!