Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
09 Şubat 2018 ( 95 izlenme )
Reklamlar

Flaş iddia: 'Türkiye eski IŞİD üyelerini eğiterek ÖSO'ya yerleştiriyor!'

Independent, Türkiye'nin Afrin'de savaşması için eski IŞİD üyelerini eğiterek ÖSO'ya dahil ettiğini öne sürdü.

İngiltere'de yayın yapan Independent, eski IŞİD üyelerinin Türkiye tarafından eğitilerek ÖSO'ya dahil edildiğini ve Afrin'de savaştırıldığını öne sürdü.

"Farac" takma isimli eski IŞİD'ci, Independent'a yaptığı açıklamada "Afrin'de YPG'ye karşı savaşanların çoğunluğu IŞİD, Türkiye onları eğitti ve saldırı taktiklerini değiştirdi" dedi.

Eski IŞİD üyesi, "Türkiye operasyonun başında IŞİD'e karşı savaştığını söyleyerek insanları kandırmaya çalıştı, ancak gerçekte IŞİD üyelerini eğitiyorlar ve onları Afrin'e gönderiyorlar" diye konuştu.

Farac'ın açıklamasına göre IŞİD üyelerini eğiten komutanlar, "IŞİD-Türkiye işbirliğinin çok açık olmaması için canlı bomba ve bombalı araç gibi taktiklerin kullanımını yasakladı".

Afrin harekatına 10 binin üzerinde ÖSO üyesinin katıldığı biliniyor. Haberde Türkiye'nin Afrin harekatı için hava saldırılarına ihtiyaç duyduğu ve bunun için de Rusya'nın izni gerektiği belirtiliyor.

Independent, haberle ilgili görüş almak istediği Türk yetkililerden yanıt alamadığını aktarıyor.

http://www.abcgazetesi.com/flas-iddia-turkiye-eski-isid-uyelerini-egiterek-osoya-yerlestiriyor-78263h.htm

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Adli Tıp Kurumu’nda Hakyol, Menzil, Gülen gibi tarikatlar ciddi biçimde kadrolaştı Yeni yol geçti, köyün girişi unutuldu! Milli Piyango’yu aceleye getirdiler! Bunu yazan Sabah'ın Başyazarı! Türkiye'de adalet yok!