Anasayfa
05 Şubat 2019 ( 216 izlenme )

“Galatasaray Adası benim” diyen Osmanlı torunu, Müjdat Gezen'e dava açmıştı, duruşma ertelendi

Usta tiyatro oyuncusu Müjdat Gezen, telefonla bağlandığı programda, bir dönem Galatasaray Adası'nı isteyen 2. Abdülhamid'in torunu Nilhan Osmanoğlu'na hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada ifade verdi. Nilhan Osmanoğlu'nu tanımadığını söyleyen Gezen, "Hanımefendi, adayı istiyordu. Ben de adayı değil de... Bunu sonra konuşuruz dedim. Hakaret etmedim" dedi.İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya şikayetçi Nilhan Osmanoğlu ile Müjdat Gezen avukatlarıyla birlikte katıldı. Suçlamaya ilişkin savunma yapan Gezen, Nilhan Osmanoğlu’nu ilk defa burada gördüğünü belirterek, kendisine hakaret etmediğini söyledi. Daha sonra söz alan Nilhan Osmanoğlu ise, söz konusu TV programında Müjdat Gezen’in kendisine hitaben, “Ben kadını beğendim yahu” dediğini, moderatörün de, “Adayı veresin geldi” sözü üzerine de, “Adayı değil de neyse…” diyerek kendisine hakaret ettiğini savundu. Nilhan Osmanoğlu, söz konusu programı ailesinin de izlediğini söyledi.

nihanosmanoglu

Nihan Osmanoğlu ve avukatı.

Söz alan Osmanoğlu’nun avukatı ise Müjdat Gezen’i filmlerinden tanıdığını, belirterek, Gezen’in Cumhurbaşkanına da hakaret suçunu işlediğini ileri sürdü. Bu durum üzerine yeniden söz alan Müjdat Gezen, “Ben burada suç olan şeyin henüz ne olduğunu bilmiyorum. Hanımefendi, adayı istiyordu. Ben de ‘adayı değil de’ diyerek programın moderatörü olan arkadaşlarıma ‘Bunu sonra konuşuruz’ dedim. Avukat bey yalan söylüyor” diye konuştu.

Gezen’in bu ifadesine, Osmanoğlu’nun avukatı tepki gösterdi. Karşılıklı konuşmalar üzerine mahkeme hakimi, duruşmayı sonlandırdı. Duruşma ertelendi.

Müjdat Gezen’in, ‘hakaret’ suçundan 2,5 yıla kadar hapsi isteniyor.

https://www.sozcu.com.tr/hayatim/kultursanathaberleri/galatasarayadasibenimdiyenosmanlitorunudavaacmistidurusmaertelendi/

Bunlar da İlginizi Çekebilir