Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
28 Şubat 2018 ( 68 izlenme )
Reklamlar

'Geleceğimiz Satılamaz!'

CHP Niğde İl Teşkilatı öncülüğünde Mersin ve Konya Ereğli’den kente gelen yaklaşık 500 kişi, Türkiye Şeker Fabrikası A.Ş.'ye ait özelleştirilecek 14 şeker fabrikası arasında bulunan Bor Şeker Fabrikası önünde toplanarak, basın açıklaması yaptı.

CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, CHP Hatay Milletvekili Hilmi Yarayıcı, CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay'ın da destek verdiği basın açıklamasında, "Şeker vatandır vatan satılmaz" sloganları atıldı.

Burada konuşan CHP Hatay Milletvekili Hilmi Yarayıcı, "Şeker fabrikalarının tamamını özelleştiriyor yani satışa çıkarılıyor. Bundan sadece buradaki çalışan işçiler değil, işçilerin yanı sıra üreticiler, çiftçiler, esnaf kısacası halkın kendisi yani yöre halkını lokomotifi olan bu yerden faydalanması gereken halk daha fazla perişan hale gelmektedir" dedi.

47f14adc8859896cc10cc76b030ed2e0.jpg

CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi ise "Amerikan sermayeli devletler gelmiş burada bizim sağlığımızla oynuyorlar. Şeker sadece burada çalışan işçilerin evlatlarının geleceği değil. Buradaki şeker burada ekim yapan çiftçilerin de geleceği, taşımacılık yapan nakliyecilerin de geleceği, hayvancılığın da geleceği yani bu ülkenin geleceğidir. Bu ülkenin geleceğinin satılmasına asla müsaade etmeyeceğiz" diye konuştu.

dcc8b0bdf972b9f2ca656fe98368b27f.jpg
Konuşmaların ardından fabrika önünde halay çekip slogan atan eylemciler daha sonra dağıldı.

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/seker-fabrikalarinin-ozellestirilmesini-protesto-ettiler-185487h.htm

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tepki çeken heykeli böyle savundu! "Şikâyet gelmedi" Muharrem İnce'den Diyanet'e sert tepki: 'İhanet içindeler' Ankara’ya T.C. geldi! Rusya’dan Et İthalatı Siyasiymiş!