Home
19 Ocak 2020 ( 149 izlenme )
Reklamlar

Hafter'in sözcüsü'nden Türkiye'ye tehdit!


Halife Hafter komutasındaki Libya Ulusal Ordusu Sözcüsü Ahmed elMismari, Türkiye'yi tehdit etti. Ahmed elMismari, açıklamasında "Genel Komutanlığımız, Libya halkının egemenliği ve arzularından ödün vermeyecek. Trablus sahillerinde Türk askerlerinin sonu gelecek" ifadelerini kullandı.


Halife Hafter komutasındaki Libya Ulusal Ordusu Sözcüsü Ahmed elMismari, Türkiye'nin olası askeri müdahalesi ve Zuveytine'de bulunan petrol kuyusunun, Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne (UMH) gelir sağladığı gerekçesiyle kapatılmasına ilişkin açıklamada bulundu. 

Sputnik'in Sky News'ten aktardığına göre düzenlediği basın toplantısında "Öfkeli kitleler petrol sahalarında üretimi durdurdu" diyen Mismari, "Genel Komutanlığımız, Libya halkının egemenliği ve arzularından ödün vermeyecek" dedi. 

Türkiye tarafının UMH'ye destek için Libya'ya asker gönderme yönündeki kararına bir kez daha tepki gösteren Mismari, "Trablus sahillerinde Türk askerlerinin sonu gelecek" diye konuştu. 

Sözcü, "Petrol limanlarını kapatan Libya halkıdır ve biz onları korumalıyız" diye ekledi. 

Libya Ulusal Ordusu Genel Komutanlığı'ndan yapılan açıklamada ise "Türkiye ateşkesi ihlal ve suistimal etti, deniz ve hava yoluyla ülkeye daha fazla Suriyeli terörist ve silah gönderdi" ifadeleri kullanıldı. 

http://www.haberyuzdeyuz.com/dunya/hafterinsozcusundenturkiyeyetehdith28157.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP İlçe Başkanlığı'ndan skandal paylaşım! "Siz yılbaşını kutlayamadınız ama biz namaz kıldık ohh!" Vatandaşın borcu 1 haftada yüzde 84 arttı: “Kredi kartı borcunu ödeyemeyenlerin sayısında patlama yaşanacak” Eski seçmeni ile pazarda karşılaştı, duydukları Turgut Altınok'un canını sıktı Ümit Özdağ 'Kara Harp Okulu içerisinde Cuma namazı öncesinde, öğrenciler arasında kavga çıktı !'