Anasayfa1
19 Ocak 2020 ( 145 izlenme )

Hafter'in sözcüsü'nden Türkiye'ye tehdit!


Halife Hafter komutasındaki Libya Ulusal Ordusu Sözcüsü Ahmed elMismari, Türkiye'yi tehdit etti. Ahmed elMismari, açıklamasında "Genel Komutanlığımız, Libya halkının egemenliği ve arzularından ödün vermeyecek. Trablus sahillerinde Türk askerlerinin sonu gelecek" ifadelerini kullandı.


Halife Hafter komutasındaki Libya Ulusal Ordusu Sözcüsü Ahmed elMismari, Türkiye'nin olası askeri müdahalesi ve Zuveytine'de bulunan petrol kuyusunun, Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne (UMH) gelir sağladığı gerekçesiyle kapatılmasına ilişkin açıklamada bulundu. 

Sputnik'in Sky News'ten aktardığına göre düzenlediği basın toplantısında "Öfkeli kitleler petrol sahalarında üretimi durdurdu" diyen Mismari, "Genel Komutanlığımız, Libya halkının egemenliği ve arzularından ödün vermeyecek" dedi. 

Türkiye tarafının UMH'ye destek için Libya'ya asker gönderme yönündeki kararına bir kez daha tepki gösteren Mismari, "Trablus sahillerinde Türk askerlerinin sonu gelecek" diye konuştu. 

Sözcü, "Petrol limanlarını kapatan Libya halkıdır ve biz onları korumalıyız" diye ekledi. 

Libya Ulusal Ordusu Genel Komutanlığı'ndan yapılan açıklamada ise "Türkiye ateşkesi ihlal ve suistimal etti, deniz ve hava yoluyla ülkeye daha fazla Suriyeli terörist ve silah gönderdi" ifadeleri kullanıldı. 

http://www.haberyuzdeyuz.com/dunya/hafterinsozcusundenturkiyeyetehdith28157.html

Bunlar da İlginizi Çekebilir