Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
07 Ağustos 2018 ( 77 izlenme )
Reklamlar

Halk Özel Harekâtı yine ortaya çıktı!

Halk Özel Harekat Derneği resmi olarak kapatıldı, ancak aynı isim yazılı araçlar İstanbul caddelerinde rahatça geziniyor.


15 Temmuz darbe girişiminin ardından AKP’nin ‘milis gücü’ olarak faaliyet yürütme amacıyla açılan Halk Özel Harekâtı (HÖH) Derneği tepkilerin ardından kapatılmıştı.

Osmanlı tuğrası armalı ve Halk Özel Harekâtı yazılı bazı araçlarla kamuoyunun gündemine gelen HÖH’ün, İçişleri Bakanlığına kayıtlı bir dernek olduğu ve 22 ilde aktif çalışmalar yürüttüğü ortaya çıkmıştı.

Ancak tuğra armalı haliyle kapatılan kuruluş, hilal ve yıldız armalı haliyle yeniden ortaya çıktı. İstanbul Esenler’deki bir cadde üzerinde park edilmiş halde bulunan panelvan araçta ‘Halk Özel Harekat’ yazısı ve armasının yer aldığı görüldü.

Skandalın boyutunu katlayan bir başka gerçek ise, aracın öğrenci taşıyan bir servis aracı olması. İçerisinde kimse bulunmayan aracın kime ait olduğu bilinmezken, hangi faaliyetler için kullanıldığının cevabı ve yetkililerin bilgisi dahilinde mi olduğu merak konusu.

http://gazetemanifesto.com/2018/halk-ozel-harekati-yine-ortaya-cikti-196243/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çiftlikbank’tan sonra şimdi de Kazbank Soylu'nun katıldığı cami açılışında parti propagandası! AKP’nin artık seçim kazanma şansı yok Kanal İstanbul’da ABD hesabı… ‘Montrö’ teklifini reddeden komutanlar kumpasın hedefi oldu!