Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
14 Eylül 2018 ( 103 izlenme )
Reklamlar

Hastaya rapor verilemiyor, meclise turkuvaz halı alınıyor!

CHP İzmir Milletvekili Sertel, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde kağıt olmaması nedeniyle hastaların raporlarının basılamadığını söyledi. Sertel, “Kağıt yokluğu nedeniyle hastanelerde hastaya rapor veremiyorsunuz, Mecliste güzelim kırmızı halıları turkuvaz halılar ile değiştiriyorsunuz” dedi.


CHP İzmir Millevekili Atila SertelEgeÜniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'de kağıt olmaması nedeniyle hastaların raporlarının basılmadığını söyledi. 1 Ekim'de açılacak olan TBMM'nin halılarının değiştiğini söyleyen Sertel, "Nerde tasarruf tedbirleri? Neden halılar değişiyor?" diye sordu.

Dolar ve Euro kurunun rekor seviyelere ulaşmasının ardından yurt dışından ithal edildiği için Türkiye'de kağıt sıkıntısı yaşanmıştı. Kağıt sıkıntısı sağlık sektörünü de vurdu. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nda hastaların raporları kağıt yokluğu nedenliyle basılmayaya başladı.

Sertel, Ege Üniversitesi Araştırma Hastanesi'nde bir cama A4 kağıdına yazılı "Kağıt yokluğu nedeniyle rapor basılamıyor. Doktorunuz sistemden bakacak" notunu sosyal medya hesabından paylaştı.

İzmir Milletvekili Sertel'in paylaşımları şöyle:

“AKP iktidarını, Ege Üniversitesi Rektörünü kutluyorum(!) Kağıt yokluğu nedeni ile rapor basılamadığı dönemi de bizlere yaşattığınız için tebrikler

Kağıt yokluğu nedeniyle hastanelerde hastaya rapor veremiyorsunuz, Mecliste güzelim kırmızı halıları turkuaz halılar ile değiştiriyorsunuz. Nerde tasarruf tedbirleri? Neden halılar değişiyor? Yazık, günah değil mi?”

http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/hastaya-rapor-verilemiyor-meclise-turkuvaz-hali-aliniyor-h111033.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Afyonkarahisar’da 15 kişilik işe 1040 başvuru! Diyarbakır kayyumu AKP'ye çalışmış: Erdoğan ve Soylu'yu ağırlamak için servet harcanmış! Telekom nasıl soyuldu? Zarar 20 milyar dolar! Suriyeliler seçime hazır! Seçmen kağıtları gönderildi!