Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
07 Ağustos 2019 ( 13 izlenme )
Reklamlar

Hazine ve Maliye’ye şirketlere iştirak yetkisi!


Resmi Gazete'de yayımlanan değişiklikle Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın görev ve yetkilerine yurt içinde ya da yurt dışındaki şirketlere iştirak edebilmesi eklendi. Böylece devlet zor durumdaki şirketleri kurtarmak için ortak olabilecek.Resmi Gazete’de yayımlanan değişiklikle Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın görev ve yetkilerine yurt içinde ya da yurt dışındaki şirketlere iştirak edebilmesi eklendi.

Resmi Gazete’de bugün yayımlanan “Bazı Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerinde Değişiklik Yapılması Hakkındaki Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi” ile “Hazine’nin Cumhurbaşkanı kararı ile yurt içindeki ya da yurt dışındaki şirketlere iştirak etmesini sağlamak” ibaresi eklendi.

İlgili değişiklik Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın görev ve yetkilerini belirleyen Cumhurbaşkanlığı Teşkilat Kararnamesinde Resmi Gazete’de bugün yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yapıldı.

Görev ve yetkilere “Finansal piyasalara ilişkin yurt içi ve yurt dışı gelişmeleri izlemek, değerlendirmek, finansal sektörü geliştirici ve finansal istikrarı güçlendirici çalışmalar yapmak” ve “Sigortacılık ve özel emeklilik sistemine ilişkin faaliyetleri düzenlemek, uygulamak, uygulamayı izlemek, denetimini yürütmek ve geliştirilmesine ilişkin esasları tespit etmek” de eklendi.

Öte yandan Cumburbaşkanlığı kararı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın teşkilat yapısında da değişiklikler yapıldı, bazı genel müdürlüklerin görev dağılımında değişikliklere gidildi.

REUTERS

https://www.sozcu.com.tr/2019/ekonomi/hazine-ve-maliyeye-yeni-gorev-5270340/?fbclid=IwAR1A3ZjSj5SjjGrMqSau_J3O8xN9ngHAa-lsNleb9cWhTOl-cGGjlXM4Ow4

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

2 milyarlık piste hastane kondu! Çocuklar ilahi okurken, Menzil şeyhinin eteklerini böyle öptüler ! TMO’ya gümrüksüz tahıl ithalatı kotası! Eski vekillere talih kuşu!