Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
18 Nisan 2019 ( 405 izlenme )
Reklamlar

HKP, Cübbeli'nin damadına verilen milyonluk ihaleyi yargıya taşıdı!


Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, seçimden 3 gün sonra 'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü'nün damadının şirketine 1.8 milyon liralık maraton ihalesinin verilmesini yargıya taşıdı.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İstanbul Spor Etkinlikleri ve İşletme Ticaret A.Ş tarafından "Gel beraber koşalım" sloganı ile 7 Nisan Pazar günü Tarihi Yarımada'da İstanbul Yarı Maratonu gerçekleştirildi.

Maraton organizasyonu hizmet alımı için 29 Mart 2019 tarihinde Spor İstanbul tarafından ihaledüzenlenmişti. İhalenin yaklaşık maliyeti 3 milyon 596 bin 626 lira olarak belirlendi. İhale iki kısımdan oluştu. İhalenin 1 milyon 872 bin 300 liralık kısmım alan Adstation Reklam ile 3 Nisan 2019 günü, 753 bin 539 liralık kısmını alan Aziz Yavuz ile de 4 Nisan 2019'da sözleşme imzalandı.

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP)’de bu ihale sonrasında imzalanan sözleşmeyle ilgili suç duyurusunda bulundu.

HKP, İstanbul Büyükşehir Belediye Eski Başkanı Mevlüt Uysal, şirket ortakları Esat Palazoğlu ve Muhittin Palazoğlu ile Spor İstanbul Genel Müdürü Abdülhalim Aksu hakkında, “Görevi Kötüye Kullanma”, “Görevi İhmal” ve “İhaleye Fesat Karıştırma” suçlarından şikâyette bulundu.

http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/cubbeli-nin-damadina-verilen-milyonluk-ihale-yargiya-tasindi-h125215.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Silivri'de şarbon karantinası: Hastane'ye davet edilen 48 kişiden 6'sında lezyon tespit edildi Suriyeliler sahillerimizde nargile keyfi yapmaya devam ediyor ! İşsizlik fonu, işsize gitmiyor! Dev yatırımı düğün salonu yaptılar, üstünde halay çektiler!