Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
26 Ocak 2018 ( 3069 izlenme )
Reklamlar

Hüsnü Mahalli: Desteklesem Erdoğan’ın ajanı olur muyum?

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, Suriye'nin kuzeybatısında yer alan Afrin Operasyonunda yeinci güne gelindi. Türk Silah Kuvvetleri'nin (TSK) Özgür Suriye Ordusu ile birlikte yürüttüğü operasyonlarda Türkiye 3 şehit verirken en az 260 YPG/PKK'lının öldürüldüğü açıklandı. Ortadoğu uzmanı, araştırmacı gazeteci, YURT yazarı Hüsnü Mahalli Afrin Operasyonu için kritik uyarılarda bulundu.

AKP Hükümeti'nin dış politikadaki yanlışlarını defalarca dile getiren, öngörüleri tek tek çıkan Hüsnü Mahalli, TSK'nın ÖSO ile birlikte yürüttüğü Zeydin Dalı Harekatına ilişkin twitter hesabından çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

'BU TİPLER TÜRKİYE'DE NEİŞ YAPIYOR?'

Mahalli, "Görüntülü haberlere göre ‘binlerce ÖSO’cü Türkiye’den Afrin yönüne giriyor. İyi de bu tipler Türkiye’de ne iş yapıyor?" diye sordu.

'DESTEKLESEM ERDOĞAN'IN AJANI OLUR MUYUM?'

"7 yıldır ‘bir devlet olarak Suriye’nin kendini IŞİD, Nusra, ÖSO ve benzeri yüzlerce terör örgütüne karşı kendini savuna hakkı vardır’ dediğimde herkes bana saldırıyor bana Esad’ın ajanı ya da köleği diyordu:(( Bunun için de tutuklandım" ifadelerini kullanarak, "Türkiye Ağustos 2016’da tehlikeli kabul ettiği IŞİD’e karşı savaş ilan ederek Cerablus’tan girdi sonra da Azez ve El-Bab’a uzandı. Şimdi de ‘PYD ve PKK terör örgütüdür’ diyerek Afrin’de operasyon yapıyor. Desteklesem Erdoğan’ın ajanı olur muyum!" diye sordu.

Ortadoğu coğrafyasında aptal nedenlerle çıkan etnik, mezhepsel nedenlerden dolayı çıkan savaşların tek kazananın İsrail olduğunu ileri süren Mahalli, "Ben kendimi bildim bileli bu coğrafya hep savaş var. Ülkeler kendi içinde ya da ülkelerle ülkeler. Etnik, mezhepsel ya da aptalca nedenlerden dolayı. Şimdi kadar olduğu gibi kazanan tek ülke var : İsrail. 50 yıl daha öyle olacak:((" diye yazdı.

'YALAN SÖYLÜYORLAR'

Afrin operasyonlarında TV'ler ahkam kesenlere de isyan eden Mahalli, "Son 6 yılda hiç bir yorum ve öngörüleri doğru çıkmayan  ve halka sürekli yalan söyleyen azman ve uzmanlar hala konuşuyor. Yalan söylüyor. İnsanda biraz olsun utanma olur" ifadelerini kullandı. 

Suriye'deki terör örgütlerinin aynı olduğunu belirten Mahalli, "Eğer ben bu adamları biraz tanıyorsam  Suriye’de savaşan bütün gruplar aynı.IŞİD, Nusra, ÖSO ve benzeri yüzlerce terör örgütünün militanlarının hepsi aynı kafa ve karakterde. Belki 3-5 kişi hariç olabilir" dedi.

Mahalli, 'hatırlayın' diyerek şu paylaşımları yaptı:

*Birileri IŞİD’i  Esad kurdu destekledi demişti. Sonra Esad Rusya ve İran’la birlikte IŞİD’i yenince bu kez IŞİD’in lideri Bağdadi ve militanlarını ABD alıp götürdü. Konu kapandı!!!! 

*Birileri PYD’yi Esad kurdu destekledi demişti. Salih Müslim bir çok kez Ankara’ya davet edildi ve ona ilginç sözler verildi. Sonra PYD Amerikalıların müttefiği oldu Esad kurtuldu. 

*2011 sonrasında Türkiye, Başta ABD  olmak üzere tüm batılı ve Körfez ülkelerle birlikte destekli Esad’tan kurtulmak için tüm silahlı gruplara destek verdiler.
Şimdi tüm o ülkeler Türkiye’ye karşı.

*Batılı ülkelerle bir olup Esad’ı devirmeye uğraşan Ankara 2015 sonuna kadar Esad’ı destekleyen Rusya ve İran’a düşman olmuştu. Suriye yıkılıp perişan olduktan sonra şimdi Ankara bu iki ülkeyle dost olmuş sorunlarını çözmeye çalışıyor.

*Ağustos 2016’da Esad ve Putin onayı ile Cerablus’tan giren Türk ordusu ‘Esad’ın desteklediği IŞİD’e karşı ABD desteğiyle savaştı. Hem de Esad düşmanı ÖSO ve müttefiği gruplarla. Şimdi de benzer operasyon Afrin’de yapılıyor. Anlayan varsa beri gelsin!!!

MAHALLİ'DEN KRTİK SORULAR

"2016’da Cerablus’tan girerek Azez’e oradan da El- Bab’a kadar yayılan Türk ordusu şimdi benzer operasyonu Afrin’de yapıyor. Ankara tüm bu bölgeleri ÖSO ve benzeri gruplarla idare ediyor" diyen Mahalli şu 3 kritik soruyu sordu:

Sonrası ne olacak?

TSK oradan çekilecek mi?

ÖSO orada ne yapacak?

Hüsnü Mahalli twitter hesabından OSÖ militanları ile ilgili de şu açıklamayı yaptı:


http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/husnu-mahalli-desteklesem-erdoganin-ajani-olur-muyum-h72344.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu sonunda patladı 'Artık Yeter !' Cumhur ittifakında FETÖ desteği: Bu yazı kriz çıkarır! Demet Akalın ve İbrahim Tatlıses arasında Afrin gerilimi! "Oğlunu askere göndersene" AKP'li bakan 4 gün önce Kayseri'de 'İnşallah sizler de şehit' olun demişti !