Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
14 Şubat 2020 ( 141 izlenme )
Reklamlar

İkinci 'tosuncuk' vakası: 30 bin kişiyi dolandırdı!


Türkiye genelinde yaklaşık 30 bin yurttaştan 10 milyon liranın üzerinde parayı hesabına aktarıp yurt dışına kaçtığı tespit edilen Atakan A, Gürcistan'da gözaltına alındıİzmir'de "çok yatır, çok kazan" sloganıyla kurduğu şirket üzerinden yaklaşık 30 bin kişiyi dolandırdıktan sonra yurt dışına kaçan ve kırmızı bültenle aranan şüpheli, Gürcistan'da gözaltına alındı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, "saadet zinciri" yöntemiyle dolandırıcılık yapan Atakan A'nın Gürcistan'da olduğu bilgisi üzerine harekete geçen ekipler, bu ülkedeki güvenlik güçleriyle irtibata geçti.

Atakan A'nın Batum'da bir evde saklandığının tespit edilmesi üzerine düzenlenen ortak operasyonda gözaltına alınan şüphelinin Türkiye'ye iade sürecinin başlatıldığı öğrenildi.

10 MİLYON LİRANIN ÜZERİNDE PARAYI HESABINA AKTARDI

"Epitelyum internet reklamcılığı" olarak bilinen ve yüksek kâr payı vaadiyle Türkiye genelinde yaklaşık 30 bin yurttaştan 10 milyon liranın üzerinde parayı hesabına aktardıktan sonra yurt dışına kaçtığı tespit edilen Atakan A'nın, Türk makamlarının başvurusu üzerine bir süreden beri kırmızı bültenle arandığı öğrenildi.

Kamuoyunda "İkinci tosuncuk vakası" olarak bilinen olayda, "çok yatır çok kazan" sloganı ile kandırılan yurttaşlara belli bir ücret karşılığında "reklam paketi" satılıyor ve yüksek kâr vaadinde bulunuluyordu.

https://www.haber3.com/guncel/3-sayfa/ikinci-tosuncuk-vakasi-30-bin-kisiyi-dolandirdi-haberi-5081467

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dolar durdurulamıyor! 1 dolar 5,40 TL’nin üzerine çıktı! Her yeri 'kazandık' afişleriyle donatan AKP İmamoğlu'nun imzasını kaldıramadı Kasa boş! KDV iadeleri yapılamıyor! CHP’den AKP’ye maske göndermesi! "İşte farkımız!"