Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
27 Mart 2020 ( 60 izlenme )
Reklamlar

İlk kez uygulandı! Belde karantinaya alındı, giriş çıkışlar kapatıldı!


Rize merkeze bağlı Kendirli beldesi ve yakınındaki Yeni Selimiye, Beştepe, Esentepe ve Maltepe köyleri potansiyel corona virüsü vakalarının önüne geçebilmek için karantina altına alındı.
Rize İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada şöyle denildi:

* Söz konusu bu yerleşim yerlerine giriş çıkışlar denetime tabi tutulup, giriş çıkışlara izin verilmeyecektir. Yine muhtarlar üzerinden bu bölgede tüm evlerdeki ateş, öksürük gibi semptomu bulunan tüm vatandaşlarımızın isimleri alınacak, akabinde sağlık ekipleri ev ev gezerek tek tek bu isimleri sağlık kontrolünden geçirecektir.

* Semptomu olan her kişi ya evde mutlak izalosyana alınacak ya da gerekirse hastaneye kaldırılacaktır. Yine vatandaşlarımızın ihtiyacını gideren ve satış yapan fırın, market gibi yerler çok daha sıkı denetlenecektir.

* Ayrıca çok acil ihtiyaçların karşılanması haricinde ve izin verilenler dışında sokağa çıkışlar ikinci bir karara kadar sınırlandırılmıştır.

Yaklaşık 3500 nüfusu olan Rize merkeze bağlı Kendirli beldesinde dün corona virüsü nedeniyle 67 yaşında bir kişinin yaşamını yitirdiği, 3 kişide de virüs tespit edildiği iddia edilmişti.

(İHA)

https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/son-dakika-ilk-kez-uygulandi-belde-karantinaya-alindi-giris-cikislar-kapatildi-5707674/?fbclid=IwAR0oiJFpCtEpYbDzCfBhOrcKazH_wEBuOZX5I_IKCyIeMXbOcRKT8dxBOWE

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

‘Kaz Dağları’nı sansürleyen TRT Çocuk ‘Aktrolleri’ çalıştırıyor ! Köpeğe tecavüz edip öldüren Volkan Uzun tutuklandı! Putin, Erdoğan ve Macron ile görüşmek istemedi! 12 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan imam yine tutuklanmadı!