Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
19 Şubat 2019 ( 680 izlenme )
Reklamlar

İmamoğlu: İnancımı, dini ve milli duygularımı ölçecek adam anasının karnından doğmadı

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Esenler Meydanı'nda vatandaşlara seslendi. Burada yaptığı konuşmada, inançların ve milliyetçiliğin sorgulanamaz olduğunu belirten İmamoğlu, "Benim inancımı da benim dini duygularımı ve milli duygularımı ölçecek adam daha anasının karnından doğmadı" dedi.CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun Esenler’deki son durağı ilçe meydanı oldu. Burada bulunan seçmenlere hitap eden İmamoğlu, vaatlerini hatırlatarak, İstanbul’u yeniden bir cazibe merkezi haline getireceklerini ifade etti.

FOTO: İHA – CHP İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI EKREM İMAMOĞLU, “BENİM İNANCIMI DA, BENİM DİNİ DUYGULARIMI DA, BENİM MİLLİ DUYGULARIMI DA ÖLÇECEK ADAM DAHA ANASININ KARNINDAN DOĞMADI” DEDİ.


31 Mart’ta yapılacak seçimlerde herkesin oyuna talip olduğunu belirten İmamoğlu, “Ben CHP’nin adayıyım. Kardeşim İYİ Parti’nin adayı olabilir. Ama ben ve Esenler Belediye Başkanı Adayı Mustafa kardeşim, hep birlikte herkesin oyuna talebimiz. Bütün siyasi partilere oy verenlerin talibiyiz. CHP’linin de, İYİ Partilinin de, Ak Partilinin de, Saadet Partilinin de, MHP’linin de, HDP’linin de herkesin oyuna talibimiz. Bunu şunun için söylüyorum. Biz huzura talibimiz” dedi.

FOTO: İHA


İmamoğlu konuşmasında, “Kimsenin imanına inancına laf söylenmez. Ben burada bulunan hiçbir kardeşimin milli duygularını ölçmem, ölçemem. Haddim değil, hakkım değil. İnancını da ölçemem hakkım değil. O Allah ile kul arasında. Haşa benim haddim değil, hiç kimsenin hakkı değil. Böyle bir alet bulunmadı. Benim inancımı da benim, dini duygularımı ve milli duygularımı ölçecek adam daha anasının karnından doğmadı. Ben de kimsenin bu duygularını ölçmem, ölçemem. Hakkım ve haddim değil” ifadelerini kullandı.  DHA

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/imamoglu-inancimi-dini-ve-milli-duygularimi-olcecek-adam-anasinin-karnindan-dogmadi-3594287/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tek ihtiyacımız Atatürk’ün formülü AKP'lilere zor bilmece 'Sarayı var kral değil, uçakları var kaptan değil, parası var helâl değil, diploması var gerçek değil !' "Mezar kazıcı ve gassallar AKP için oy istiyor” Erdoğan'ın 'konuşturmayacaksınız' dediği CHP'li Başkan'dan sert çıkış!