Home
04 Eylül 2019 ( 110 izlenme )
Reklamlar

İsrail, Türkiye'nin istihbarat bilgilerini paylaştı!


İsrailli uydu istihbarat şirketi ImageSat International, Rusya'nın Türkiye'ye teslim ettiği S400 hava savunma sistemlerinin uydu görüntülerini yayınladığını iddia ettiİlk teslimatı 12 Temmuz’da başlayan ve 27 Ağustos’ta ikinci sevkiyatı yapılan S400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi’nin eğitimi başladı. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada “Rusya'nın Gatchina şehrinde S400 eğitimi, Hava Kuvvetleri Komutanlığı mensubu personelin katılımı ile başladı" denildi.

Sputnik’in aktardıklarına göre, İsrailli uydu istihbarat şirketi ImageSat Intl. ise resmi Twitter hesabından, Türkiye’ye sevkiyatı yapılan S400’lerle ilgili dikkat çekici görüntüler paylaştı.

Firma tarafından paylaşılan uydu görüntülerinde, Ankara’da bulunan Mürted Hava Üssü’ne (eski adı Akıncı) konuşlandırılmış olan S400’lerin “operasyonel modda” olduğu iddia edildi. Paylaşımlarda, S400’lere henüz dolum yapılmadığı belirtildi.


http://www.krttv.com.tr/gundem/israilturkiyeninistihbaratbilgilerinipaylastih12925.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Seçim öncesi Boğaz’a kaçak piyangosu! İzleyenler sinir krizi geçirdi! İki kişi bir oldular Atatürk’ün yaşını bilemediler! Çatlak Tedavisi Nasıl Olur? Cilt Çatlağı Nedir, Sebepleri Nelerdir? Alkollü içkilere bir zam daha geldi! İşte zamlı liste...