İstanbul'da skandal görüntüler! Kamyonet dolusu Afganlı kaçak göçmeni sokağa bıraktılar!

47 izlenme 09 Ağustos 2021
Reklamlar
İstanbul'un Sultangazi ilçesinde, bir kamyonetin kaçak göçmen olduğu tahmin edilen onlarca Afgan'ı sokağa bıraktığı ve bu kişilerin sırtlarında çantalarıyla ara sokaklara kaçıştıkları görüntüler büyük tepki çekti.

ABD'nin Afganistan'dan çekilmesi sonrasında Taliban 5 şehri ele geçirirken, Afgan mülteciler İran sınırı üzerinden Türkiye'ye geçmeye çalışıyor.

Kaçak göçmen akınına ilişkin sosyal medyada her gün yeni bir video paylaşılırken, son görüntü ise İstanbul'un göbeğinden geldi.

SOSYAL MEDYADA ENDİŞE YARATTI

Afganların sınır bölgesindeki kalabalık haldeki görüntüleri Türkiye'de konuşulmaya devam ederken, İstanbul'un Sultangazi ilçesinde çekilen video ise özellikle sosyal medya kullanıcılarında endişe yarattı.

VATANDAŞLAR FARK EDİNCE ARA SOKAKLARA KAÇTILAR

Paylaşım rekorları kıran videoda, bir kamyonetin akşamın karanlığında çok sayıda Afgan'ı sokağa bırakıp kaçtığı görülüyor.

Kaçak göçmenler kendilerini fark eden vatandaşlardan kaçmak için ara sokaklara yöneldiği videoyu kaydeden gencin kamyonetin plakasını almak için çaba sarf ettiği de görüntüler de yer alıyor.

YETKİLİLERDEN AÇIKLAMA BEKLENİYOR

Video kısa sürede en çok izlenenler arasına girerken, kullanıcıların yorum üstüne yorum yaptıkları da dikkatlerden kaçmadı.

Afgan mültecilerin kontrolsüz bir şekilde İstanbul'un içine kadar gelmelerinden kaygılandıklarını ifade eden kullanıcılar, görüntülerle ilgili yetkililerden açıklama beklediklerini kaydediyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Başörtülü gençten AKP'ye bomba sözler 'Dinimizi yozlaştırdılar, İmam Hatipleri boşuna açıyorlar, yerine Fen Lisesi açsınlar adam gibi bir iş yapsınlar !' Dans görüntüleri sızdırılan Sanna Marin, kürsüde kendini savunurken gözyaşlarına boğuldu. GSM operatörleri neden çöktü? İTÜ’de görevli akademisyen anlattı "DEAŞ üyesi değilim, ÖSO saflarında yer aldım" diyen sanık tahliye edildi!