Anasayfa1
16 Kasım 2022 ( 39 izlenme )
Reklamlar

İstanbul’daki saldırıyla bağlantılı 1 terörist Suriye’de yakalandı!


İstanbul’daki hain saldırıyla bağlantılı 1 terörist daha Suriye’nin Azez kentinde yakalandıPYD/YPG’ye bağlı bir hücre tarafından İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde gerçekleştirilen hain terör saldırısında yeni bir gelişme daha yaşandı. İstiklal Caddesi'nde sivil hedeflere yönelik yapılan saldırının yakalanan faillerinin sorgusu sürerken, İstanbul’daki eylemin gerçekleştirilmesinde kilit rol oynayan ve söz konusu eylem hücresine yardım ve yataklık eden “Hüsam” Kod adlı bir PKK/YPG mensubu tespit edildi.

Saldırının bir numaralı faili olarak öne çıkan ve 8 kişiden oluşan uzman bir ekip tarafından sorgulanan PKK/PYD’li Ahlam Albashar’in ifadelerinden yola çıkan polis, “Hüsam” Kod adlı PKK/YPG mensubunun, Suriye’nin kuzeyindeki Azez kentinde olduğu istihbaratını aldı. Alınan istihbarat hemen sınırı öbür tarafındaki Türk emniyet birimlerine aktarıldı. Yapılan istihbari çalışmada, Ahlam Albashir’in çapraz sorguda adını itiraf ettiği “Hüsam” Kod adlı PKK/YPG mensubu, Türk güvenlik birimlerince yaklaşık 40 dakika önce bir hücre evinde yakalandığı öğrenildi.

Yakalanan teröristin, ilerleyen günlerde saldırı ile ilgili soruşturmanın yürütüldüğü İstanbul’a getirilmesi bekleniyor.

Gerçek Gündem

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Somalı madenciyi tekmelemişti: Yerkel, işbaşı yapamıyor iddiası AKP’nin her seçim döneminde vaadiydi: 2053’e kaldı! Banka CEO’ları bile batık kredi tutarını tam bilmiyor! Türkiye, Ekonomik Özgürlük Endeksi’nde 5 basamak daha düşerek 178 ülke arasında 76’ncılığa geriledi!