Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
09 Mayıs 2018 ( 229 izlenme )
Reklamlar

İstanbul Defterdarlığı Milli Emlak Müdürlüğü kamuya ait arazi, arsa ve konutları satıyor!

İstanbul Defterdarlığı Milli Emlak Müdürlüğü kamuya ait arazi, arsa ve konutları birilerine peşkeş mi çekiyor? Vatandaşlara haber verilmeden konutları ihaleye çıkarılarak satılıyor.


Ceren KAYA / YURT

Maliye Bakanlığı, vergi barışı ve çeşitli iyileştirmeler peşinde koşarken bazıları da fırsatları kaçırmıyor. 05.12.2017 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan 7061 sayılı Torba Kanunu’nun 58’inci maddesinde Hazineye Ait Taşınmaz Malların Değerlendirilmesi başlıklı kısmında; savunma, güvenlik, adalet ve istihbarat hizmetlerini yürüten personel tarafından kullanılanlar hariç olmak üzere, genel yönetim kapsamındaki kamu idarelerinin, döner sermayelerin, fonların, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları hariç özel kanunla kurulmuş diğer kamu idarelerinin kamu iktisadi teşebbüsleri ve bunların bağlı ortaklıkları ile müesseselerinin ve sermayesinin yüzde 50’sinden fazlası kamuya ait diğer ortalıklar ve şirketlerin mülkiyetinde veya tasarrufunda bulunan kamu konutları ekonomiye kazandırılacağı, kat mülkiyeti kurulan kamu konutları bağımsız bölümler halinde, üzerinde kat mülkiyeti kurulmamış kamu konutu bulunan taşınmazlar ise üzerindeki yapılarla birlikte bir bütün olarak, 2886 sayılı Devlet İhale Kanununda yer alan hükümler çerçevesinde ihale yoluyla satılacağı yer alıyor.

VATANDAŞ ŞAŞKIN OTURDUKLARI EVLER SATILIYOR

İstanbul Defterdarlığı Milli Emlak Müdürlüğü içinde ikamet eden vatandaşların haberi olmadan, konutları ihaleye çıkarılmış ve yeterli rekabet koşulları oluşmadığı halde satışını yapmıştır. Daha çok Şişli bölgesinde bulunan konutların sahipleri ise durumu tesadüfen öğrendiklerini ve şaşkınlık yaşadıklarını söylüyor.

http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/istanbul-defterdarligi-milli-emlak-mudurlugu-kamuya-ait-arazi-h91982.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Enerji teşvikleri yandaşa gidiyor! 9 müdür 9 makam aracı! Bu nasıl tasarruf? İzmir'de 'Andımız' nöbeti İslamcılardan kadınlara akılalmaz tavsiye! 'Kocanızla cinsel ilişki sırasında onları düşünün'