Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
21 Şubat 2018 ( 1463 izlenme )
Reklamlar

İşte son anket; MHP baraj altı, AKP Meclis'te çoğunluğu kaybediyor

Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi (AKAM) Başkanı Kemal Özkiraz'ın paylaştığı son ankete göre; MHP baraj altı, AKP Meclis'te çoğunluğu kaybediyor, CHP oylarını kullanırken yeni kurulan İYİ Parti'de yüzde 13 ile Meclis'e giriyor, bir başka Meclis'e girecek olan parti de HDP oluyor.

Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi (AKAM) Başkanı Kemal Özkiraz, Twitter'dan son anket verilerini paylaştı. Piar'ın yaptığı araştırmaya göre; seçimde MHP barajın altında kalırken, İYİ Parti ve HDP barajı aşıyor. Ankete göre; İyi Parti ve HDP' nin de barajı geçmesiyle, AKP 600 sandalyeli Mecliste 275 milletvekili çıkararak çoğunluğu kaybediyor. 

Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi (AKAM) Başkanı Kemal Özkiraz sosyal medya kanalı Twitter'dan partilerle ilgili son araştırmayı paylaştı.

Son ankete göre;

Kararsızlar dağıtıldığında Meclis'e 4 parti giriyor. MHP barajın altında kalıyor.

İYİ Parti ve HDP'nin de barajı geçmesiyle, AKP 600 sandalyeli Meclis'te 275 milletvekili çıkararak çoğunluğu kaybediyor.

AKP ve MHP nin ittifak yapması halinde hangi partiye oy verirsiniz sorusuna secmenin 45.2 si '' oyumu ittifaktan yana kullanırım'' diyor.

AKP-MHP ittifakı 45.2 ye göre 290 mv, hayır bloğundaki partiler ise 310 milletvekilliği kazanıyor.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ikinci tura Erdoğan ile CHP adayı kalabiliyor. Meral Akşener de potada. Suriye politikasına destek 39.1 iken, Afrin operasyonuna 70.8 oranında destek görülüyor.

'OHAL olmadan da FETÖ ile mücadele edilir'' diyenler çoğunlukta. Her 3 kişiden 2 si OHALin , ekonomiyi olumsuz yönde etkilediğini düşünüyor.

Her 5 kişiden sadece 1 i yargıya güveniyor. Halkın % 82.9 u medyaya güvenmiyor.


http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/iste-son-anket-mhp-baraj-alti-akp-meclis-te-cogunlugu-kaybediyor-h77243.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan'ın 100 günlük eylem planı yalan oldu! Aykut Erdoğdu "Irkçılık yapmıyorum Cumhuriyet topraklarında azınlık olduk" Bunun adı skandal! Cami minaresine asılanı görenler gözlerine inanmadı! Erdoğan’a hakarete beraat kararı veren hakimi sürdüler!