Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
22 Mayıs 2020 ( 12 izlenme )
Reklamlar

İyilik bulaştı! Mansur Yavaş başlattı ve o sınır geçildi!


Ankara’da “Su ver, Bilet ver ve El ver’ kampanyasında 15 milyon sınırı geçildi. 6 milyon 600 bin liralık su faturası ödendi, 660 bin liralık Anakart yüklemesi yapıldı, 8 milyon liralık nakit dağıtıldı.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın, “İyilik bulaşıcıdır” sloganıyla başlattığı yardım kampanyaları büyük ilgi gördü.

Yavaş'ın veresiye defterlerinin kapatılması ile başlattığı, “6 Milyon Tek Yürek'' hareketinde, “Su ver, Bilet ver ve El ver' kampanyası için 15 milyon sınırı geçildi.

Hayırseverler 72 bin ailenin su faturalarının tamamını ödedi. İcra borcu olan vatandaşların su faturalarının ödenme işlemleri ise devam ediyor.

147 BİN FATURA ÖDENDİ

Kampanya sırasında 6 milyon 600 bin lira tutan, 147 bin 322 adet su faturası ödendi. ‘'Bilet Ver'' ile de 660 bin TL'lik Anakart yüklemesi yapıldı.

‘'El Ver'' kampanyası ile ise ihtiyaç sahibi vatandaşlara 8 milyon 200 bin TL de nakit yardımı yapıldı. Daha önce de “İftar Ver” kampanyasıyla hayırseverler tarafından 500 bin 102 kişiye toplam 7 milyon 501 bin 530 TL tutarında sıcak yemek alınıp dağıtılmıştı.

İftar kampanyasıyla birlikte tüm yardımlar yaklaşık 23 milyon TL oldu. Kampanyalara “www.ankaratekyurek.com” adresi üzerinden ulaşılabiliyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yaptığı açıklamada, “Hızır olan kardeşlerim, alan eli görmeden iyilik eden veren el oldunuz, bayram arifesinde yüz güldürdünüz. Su gibi aziz olun, aziz kalın” dedi.

https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/iyilik-bulasti-5828973/?fbclid=IwAR32Iqd6gOoNM0zc1Ct6yNVQnpCgILzHL9BnBOSAwpT_ayYIXiTtWmL8mss

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Etiler Polis Meslek Yüksekokulu arazisi satışa çıkıyor! Menzil tarikatının ‘sarışın kadın’ tiyatrosuna tepki yağıyor ! ‘Sapıklık ve cinsiyetçilik !’ Kaybedenler kulübü: AKP'de kavga sert başladı! ‘Arsa değil, ülke güvenliği satılıyor!’