Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
02 Aralık 2019 ( 100 izlenme )
Reklamlar

İzmirli dev şirket konkordato ilan etti!


İzmir'in önde gelen sanayici ailelerinden Akgermanlar konkordato ilan etti. Ailenin başvurusunu değerlendiren İzmir 2. Asliye Ticaret Mahkemesi, Bülent Akgerman, Levent Akgerman  ve Öner Akgerman ile AKG Gazbeton, AKG Yalıtım, Ertuğ Balık ve More Su Ürünleri'ne 3 ay geçici mühlet verilmesini kararlaştırdı. 
İzmir'in tanınmış ailelerinden Akgermanlar dört şirketleri için mahkemeden konkordato talebinde bulundu. Mahkeme, dört şirket ile Akgerman ailesinden üç kişiye geçici mühlet verdi.

İzmir’in en eski sanayici aileleri arasında yer alan Akgerman Ailesi sanayiciliğe Bedri Akgerman’ın, Çimentaş Çimento Fabrikası’nı kurmasıyla atıldı. Çimentaş, Akgerman Ailesi tarafından 2001’de İtalyan, Cementir Holding’e 227 milyon dolara satıldı. 2019 başından itibaren ekonomik sıkıntılar yaşadığı öğrenilen Akgerman Grubu’nun konkordato ile sonuçlanan süreci başlamış oldu. Konkordato davasının duruşması 2020 Şubat’ında olacak.

İşte kararın yayımlandığı o ilan:


https://www.sozcu.com.tr/2019/ekonomi/dev-sirket-konkordato-ilan-etti-5484228/?fbclid=IwAR2AI6HzCIs89aZnNjJCGi6PB-aI5QWuoXT3HYqVMi6Dvli7m2CEoyK_dpw

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Polis, Nadira Kadirova’nın ailesini tehdit etti! "Ölen öldü, size bir şey olmasın" Elektrik fiyatlarına zam yapıldı! Çok tartışılmıştı: Tank Palet Fabrikası resmen devredildi Depoya iki yılda katmerli zam geldi