Home
18 Ocak 2022 ( 35 izlenme )
Reklamlar

Kabataş Erkek Lisesi'nde Atatürk portresine zarar verilmesine suç duyurusu!


Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Kabataş Erkek Lisesi'nde Mustafa Kemal Atatürk portresine yapılan saldırı ve hakaret hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.


İstanbul’un tarihi lisesi Kabataş Erkek Lisesi’nde Mustafa Kemal Atatürk’ün portresinin bir öğrenci tarafından yırtılması 9 Ocak 2022 tarihinde sosyal medyaya yansımıştı.

Kimliği bilinmeyen öğrenci elindeki bıçakla Atatürk’ün portresine saldırmış ardından hakaret etmişti. Olayı videoya alan kişi veya kişiler de görüntüleri sosyal medyada yayınlamıştı. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü de aralık ayında yaşanan olayla ilgili disiplin işlemi uygulandığını, ayrıca müfettiş de görevlendirildiğini açıklamıştı.

ADD de görüntülerin ortaya çıkmasının ardından o öğrenciler ile okul ve yurt idaresi hakkında, "Atatürk’ün hatırasına hakaret" suçundan suç duyurusunda bulundu.

Skandal olaya ilişkin Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bir açıklama yaptı. Açıklamada, olaya karışan öğrencilere disiplin işlemi uygulandığı belirtildi. Açıklamada, müdürlüğün olayla ilgili herhangi bir tepki ifadesi kullanmamış olması da dikkat çekti.

“YURT GÖREVLİLERİNİN MÜDAHALE ETMEMİŞ OLMASI VAHAMETİ ARTTIRMAKTADIR”

ADD Genel Merkezi adına savcılığa verilen dilekçede, görüntülerle ilgili olarak, “Bu görüntülerin bir okul yurdunda çekilmiş olması, sorumlu olması gereken yurt görevlilerinin müdahale etmemiş olmaları olayın vahametini daha da artırmaktadır” denildi.

CEZALANDIRILMALARI TALEP EDİLDİ

Dilekçede, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi şahsiyetine küfreden, posterine zarar veren, bu hareketiyle hassasiyetleri olan yurttaşlar arasında nifak ve kin sokarak düşmanlığı tahrik eden, isimleri Milli Eğitim Müdürlüğü'nce alınabilecek suça karışan öğrenciler ve yurt sorumluları hakkında soruşturma açılarak dava açılması ve cezalandırılmaları talep ediyoruz” denildi.

Cumhuriyet

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sedat Peker cephesinden dikkat çeken paylaşım: Gözaltı var! Pazarlık usulü ihale AKP’li firmaya gitti Ayaklarınız üzerinde sürekli çalışmak nasırlara veya varislere yol açabilir İYİ Partili Çıray'dan Bakan'a Atatürk düşmanı 'Özekin' sorusu!