Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
03 Ağustos 2019 ( 19 izlenme )
Reklamlar

Kayırmanın bu kadarı! Saray'dan 4 ihale tek kazanan...


Saray'ın, bu yıl yaptığı dört araç kiralama ihalesini de aynı şirkete verdiği ortaya çıktı.


Saray, ‘Doğal afetler, salgın hastalıklar’ gibi ani ve beklenmeyen durumlarda kullanılabilen ihale yöntemi ile dört defa araç kiralama ihalesi gerçekleştirdi. Saray'ın bu yılın başından beri açtığı kısa süreli araç kiralama ihalelerinin tümünü aynı şirket kazandı.

BirGün’den Hüseyin Şimşek’in haberine göre araç kiralama için ilk olarak 1 Ocak-31 Mart tarihlerinde ihale yapılırken, dördüncü ihale 1 Ağustos-31 Eylül tarihleri için yapıldı.

Söz konusu ihalelerin tümünü Grup Temizlik ve Oto Kiralama Şirketi kazandı. Bu şirketin yedi aylık kiralama bedeli olarak 1.5 milyon lira ödendiği belirtildi.

İhalelerin, kamu alımlarında istisna olarak kullanılan Kamu İhale Kanunu’nun 21-b maddesine göre yapıldığı bildirildi. Bu maddeye göre ‘doğal afetler, salgın hastalıklar, can veya mal kaybı tehlikesi gibi ani ve beklenmeyen veya idare tarafından önceden öngörülemeyen olayların ortaya çıkması üzerine ihalenin ivedi olarak yapılmasının zorunlu olması’ gerekiyor.

https://halktv.com.tr/gundem/kayirmanin-bu-kadari-saraydan-4-ihale-tek-kazanan-400748h

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FETÖ, AKP'li belediyeye yurt binası satmış! İmamoğlu, 1.5 milyar TL’lik projeyi iptal etti! Bunu da gördük! Pazarda yeni dönem! Sahte peygamberler nasıl ortaya çıktı?