Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
11 Eylül 2019 ( 15 izlenme )
Reklamlar

KHK ile kapatılan üniversitede 10 milyon liralık malzeme ortadan kayboldu!


15 Temmuz darbe girişimi sonrası KHK ile kapatılan Selahaddin Eyyubi Üniversitesi’nde değeri 10 milyonu bulan malzemelerin kaybolduğu ortaya çıktı. 


Diyarbakır’da, 2013 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile kurulan ve 15 Temmuz darbe girişiminde FETÖ/PYD soruşturmaları kapsamında KHK ile kapatılıp Milli Eğitim Bakanlığına verilen Selahaddin Eyyubi Üniversitesi’nde değeri 10 milyonu bulan malzemelerin kaybolması nedeniyle soruşturma başlatıldı.

Diyarbakır merkez Bağlar ilçesinde 2013 yılında Vakıf Üniversitesi olarak kurulan Selahaddin Eyyubi Üniversitesi, Bakanlar Kurulu kararı ile açılarak 2014 yılında öğrenci almaya başladı. 15 Temmuz darbe girişiminde sonra FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında Üniversite, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılarak Milli Eğitim Bakanlığı’na verildi. Kapısına mühür vurulan Üniversite binası malzemeleri ile birlikte Milli Eğitim Müdürlüğüne verilirken, binanın Milli Eğitime geçişi uzun sürdü. Yapılan tespitte, bina içerisinde bulunan ve yaklaşık değeri 10 milyonu bulan bilgisayarlar, mobilyalar, sıra ve masaların adeta buharlaşarak kaybolduğu tespit edildi.

Tarafsız Haber Ajansından Ferit Aslan’ın haberine göre, olayın tespit edilmesinden sonra konu ile ilgili soruşturma başlatıldı. Ankara’dan çağrılan Bakanlık müfettişleri, kayıp olan 10 milyonluk malzemenin peşine düşerken, ilgili kişilerin ifadelerini aldıkları ve soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.

https://www.abcgazetesi.com/khk-ile-kapatilan-universitede-10-milyon-liralik-malzeme-ortadan-kayboldu-40212

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tepki yağan Atatürk heykelini yapan sanatçıdan ilk açıklama! Turistlere 'sessiz olun' dedi küfürle karşılık aldı ! 73 yaşındaki tacizciden skandal savunma! 'Torunum gibi seviyordum' 'Sivas Belediye Başkan Adayına vereceğiniz destek ruzi mahşerde (kıyamet günü) beraat belgeniz (kurtuluş) olacak' diyen AKP'li İsmet Yılmaz'a Şener Şen'in cevabı !