Home
12 Nisan 2018 ( 205 izlenme )
Reklamlar

Kömürde rezalet! Fakire kömür yerine taş verdiler!

Devletin ihtiyaç sahiplerine dağıttığı bedava kömür taş çıktı. Hakkari’nin Beytüşşebap İlçesi’nde, Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından özel firmadan temin edilerek halka dağıtılan ve yaklaşık 20 TIR dolusu kömürlerin hepsi taş çıktı. İçerisinde kömür yerine taş parçaları çıkan onlarca kömür torbası günlerdir ilçe meydanda bekletiliyor. Çuvallarında kömür yerine taş ve kaya parçaları gören vatandaşlar ise şaşkın.

Kömürde rezalet! Fakire kömür yerine taş verdiler

komur880fotosozcu2

FOTO: SÖZCÜ

Kaymakamlık yetkilileri SÖZCÜ'ye yaptıkları açıklamada, skandalı doğruladılar ve sorunun, Hakkari dahil bölgenin büyük bölümünde kömür dağıtımı yapan firmadan kaynaklandığını belirttiler. “Çuvallardan kömür yerine taş çıktı” diyen yetkililer, bu nedenle hem muhtarların hem de hak sahibi vatandaşların kömürleri almadıklarını vurguladılar. Türkiye Taş Kömürü İşletmesi Genel Müdürlüğü nezdinde gerekli girişimlerin yapıldığını dile getirdiler.

BAKAN DA GÖRDÜ

Hak sahiplerinden bir vatandaş ise SÖZCÜ'ye ”Çuvalları açtık baktık, kömür yerine hepsi taş çıktı. İçişleri Bakanı da ilçemize gelmişti. Çuvalları ve içindeki taşları o da gördü. Bakan bey Vali ve Kaymakam'a ‘bunların yerine gerçek kömür gönderilsin' talimatını verdi. Ancak o günden bu yana herhangi bir gelişme olmadı. Yeni kömür gelmediği gibi, taş çıkan kömürlerin hepsi meydanda duruyor” dedi.

Bakanlar Kurulu, 9 Ocak 2018 tarihinde aldığı karar uyarınca muhtaç ailelere ısınma amaçlı kömür yardımı yapılmasına devam edilmesini kararlaştırmıştı. İl ve ilçe sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarınca belirlenecek muhtaç ailelere, talepleri üzerine asgari 500 kilogram bedelsiz kömür veriliyor.

https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/komurderezaletfakirekomuryerinetasverdiler2346072/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

TCDD raporundan yandaş çıktı: 10 yıldır kira alınmıyor! Dünya Sefalet Endeksi açıklandı: Türkiye ilk sıralarda! Ayşe Ateş'in de ismini verdiği Olcay Kılavuz hakkındaki dosyaya girsin talebi reddedildi Sapık fotoğrafçı soyunma odasına gizli kamera koyup kadın müşterilerini kayda aldı.