Home
07 Ağustos 2021 ( 77 izlenme )
Reklamlar

Köyceğiz ve Yatağan’da yangın! Şiddetli rüzgâr var!


Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde, 10 gün önce makilik alanda başlayıp, ormana sıçrayan yangını söndürme çalışmaları sürüyor. Yatağan ilçesinde sarp arazide başlayan orman yangını sonrası da Hacıveliler ve Yava Mahallesi tedbir amacıyla geçici olarak boşaltıldı.


Köyceğiz’in Yangı Mahallesi’ndeki makilik alanda, geçen 29 Temmuz’da saat 13.30 sıralarında yangın çıktı. Alevleri fark edenlerin ihbarı üzerine bölgeye orman işçileri ile itfaiye sevk edildi.

Rüzgârın da etkisiyle ormana sıçrayan yangını söndürme çalışmaları, 10’uncu günde devam etti. 3 uçak, 5 helikopter ile havadan, çok sayıda orman işçisi ve itfaiye erinin karadan müdahale ettiği yangında, alevlerin tehdit ettiği Çayhisar, Zeytinalanı, Pınarköy, Sazak ve Çövenli mahalleleri tedbir amacıyla boşaltıldı. Yangın rüzgarın etkisiyle büyümeye devam ediyor.

BAKAN HELİKOPTERLE HAVADAN İNCELEDİ

Antalya Manavgat’tan ayrılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Bakan Karaismailoğlu, Muğla’ya geldi. Uçakla Dalaman Havalimanı’na iniş yapan Bakan Adil Karaismailoğlu, daha sonra helikoptere binerek, Köyceğiz ilçesinin Çövenli Yaylası’nda yangın söndürme çalışmalarını havadan inceledi.

Bakan Karaismailoğlu’nun içinde bulunduğu helikopter daha sonra Zeytinalanı Mahallesi’ndeki orman ekip binasına iniş yaptı. Karaismailoğlu, karayolu ile yangından zarar gören mahallelerde incelemelerini sürdürdü.

GÖKBEL DAĞLARI ALEV ALEV YANIYOR

Yatağan ilçesinde sarp arazide başlayan orman yangını sonrası Hacıveliler ve Yava Mahallesi tedbir amacıyla geçici olarak boşaltıldı.

Bugün sabah saatlerinde helikopterler ve uçak havadan, arazöz ve çok sayıda iş makinesi ile diğer unsurlar karadan yangına karşı sürdürdükleri mücadeleye rağmen akşam saatlerinde şiddetini arttıran rüzgar sonrası alevler Gökbel Dağları’nı esir aldı.

Devam eden orman yangını drone ile havadan görüntülenirken, gökyüzünü alevler aydınlattı. Boşaltılan mahalle sakinleri yeşil çam ağaçlarının yanmasını endişe ile izlerken, güvenli bölgede bekliyorlar. İHADHA

https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/koycegizdekiyanginda10uncugunruzgarinetkisiylebuyumeyedevamediyor6580923/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Özel hastaneler savaş mağduru! Gündüzün ve karanlığın tarifi işte böyle yapılamaz ! Melih Gökçek, istifası istenince şarkılı mesaj verdi ! Bir grup genç metroda Andımız'ı okudu, o anlar gündem oldu