Anasayfa
27 Eylül 2020 ( 21 izlenme )
Reklamlar

"Köylerimiz haritadan silindi, Mars’a benzedi"


Muğla Yatağan’daki termik santral çevrecileri ayağa kaldırdı. Turgut Köyü’nde yaşayanlar, santralin 163 hektarlık alandaki faaliyetlerinin acil olarak durdurulup, ruhsatının iptali için dava açtı.

Şirketin, 2014 yılından bu yana hukuksuz biçimde maden arama faaliyetlerini sürdürdüğünü iddia eden Yatağan Yeşil Yaşam Derneği Başkanı Kazım Erol, “Bu hukuksuz idari işlemler yüzünden vaktinde Eskihisar, Yeşilbağcılar tamamen haritadan silinmiştir, köyler Mars'a benzemiştir, şimdi de Turgut'u haritadan silmek istiyorlar. Buna izin vermeyeceğiz” diye konuştu.

Erol, “Hukukun koruduğu Turgut'u ne yazık ki bürokrasimiz korumuyor. Madencilik yapılması kanunen yasak olan köyümüzü madencilik yapılabilir hale getirdiler” dedi.

Hukukçu Mehmet Çilsal ise “Turgut'un neredeyse tamamı tarım alanıdır. Bizler, bir felaketi önlemenin çabası içerisindeyiz” ifadesini kullandı.

https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/koylerimizharitadansilindimarsabenzedi6056375/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

O HES'in görüntüleri ortaya çıktı! Ayasofya'yı oy için kullandığının itirafı! Erdoğan 'Yan tarafta Sultanahmet'i doldurmayacaksın, Ayasofya'yı dolduralım diyeceksin!' Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ihalesi sonuçlandı: 508.3 milyona tüm halatları değişecek CHP'li Çeviköz: İdlib'den gelen göç dalgasında 70 bin kişilik terörist unsur olabilir