Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
08 Nisan 2018 ( 100 izlenme )
Reklamlar

Laiklik karşıtı Davudoğlu için AKP’li belediye’den anma!

İstanbul Gaziosmanpaşa’da AKP’li belediye tarafından laiklik karşıtı sözleri nedeniye hapse mahkûm olan Ahmed Davudoğlu için anma gerçekleştirildi. Kuranı Kerim Mütercimi, Osmanlı Ulemasının son halkalarından merhum Ahmed Davudoğlu’nu anıyoruz başlıklı anma Gaziosmanpaşa Camii’nde gerçekleştirildi. Anmaya Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta da katıldı.

DAVUDOĞLU KİMDİR?

Bulgaristan’ın Deliorman bölgesinde 1912 yılında dünyaya gelen Ahmed Davudoğlu, Mısır’da El Ezher Şeriat Üniversitesi’ne burslu olarak gönderildi. Davudoğlu, 1949 yılında Türkiye’ye göç etti. Davudoğlu, 16 Kasım 1956’da öğretime başlayan İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü’nün öğretim kadrosu içinde yer aldı. 5 Şubat 1960’ta müdür muavini vekili, 7 Ağustos 1962’de müdür vekili, 13 Mart 1963’te de müdür oldu. 1967 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Konya’da açılan İl Müftüleri Semineri’nde laikliğe aykırı konuştu iddiası ile hakkında açılan dava neticesinde 1 yıl ağır hapis cezasına çarptırılan Davudoğlu 1983 yılında hayatını kaybetti.

http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/laiklik-karsiti-davudoglu-icin-akpli-belediyeden-anma-h86314.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın arsa çıkışına İmamoğlu’ndan yanıt! YSK'dan, seçim güvenliği için gelen AGİT heyetine red! Darbe girişimi esnasında kameraların görüntülediği bu kişiler kimdir ? Borç batağının sorumluları, koltuklara yapıştı!