Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
16 Mart 2019 ( 20 izlenme )
Reklamlar

Londra’da cami önünde ırkçı saldırı!


Dünya dün Yeni Zelanda'daki cami katliamıyla sarsılırken, İngiltere'nin başkenti Londra'da ırkçı bir saldırı yaşandı. Bir grup, cami önünde bekleyen Müslüman gruba çekiç ve sopalarla saldırdı. Saldırganlar araçla kaçarken, cemaat üyelerinden biri aracın üzerine çıkarak kaçışlarına engel olmaya çalıştı.Londra polisi, başkent Cannon Caddesi üzerindeki Ashaadibi Mescidi ve Toplum Merkezi önünde Cuma namazı için bekleyenlere 20’li yaşlarda bir grubun saldırdığını duyurdu.

Yerel saatle 13.00 civarı gerçekleşen olayda, saldırganlar çekiç ve sopalarla gruba saldırdı. İslam karşıtı sloganlar atan ve küfürler yağdıran grup saldırının ardından araçlarına binerek kaçmak istedi. Polisi arayan ve durumu bildiren cemaat ise grubun kaçışına engel olmaya çalıştı. Bir cemaat üyesi aracın üzerine çıktı ancak saldırganlar kaçtı.

Polis, saldırıya uğrayanlar arasında 27 yaşında bir kişinin başından yaralandığını ve olay yerinden arkadaşları tarafından götürüldüğünü, hastanede tedavisinin sürdüğünü duyurdu.

Polis, saldırısı sonrası ırkçı grubun, kendi araçlarına binerek kaçtıklarını; arama çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

https://www.sozcu.com.tr/2019/dunya/londrada-cami-onunde-irkci-saldiri-3932550/?fbclid=IwAR2grnugGCuSQ6mdeOd1qjOMXfNCjII_CFLSpgK6Aw5McyLV7-LmygaOdxM

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hilal Kaplan fena yakalandı! AKP'nin 'popüler' vekili, Erdoğan'ın eski şoförü FETÖ'ye böyle sahip çıkmış AKP’li belediyeden neden çekildiği belli olmayan 675 filme rekor harcama! AKP, buğday ithalatında Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdı!