Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
07 Aralık 2019 ( 164 izlenme )
Reklamlar

Londra’da olan vekil Meclis’te nasıl oy kullanır?


AKP’li Alpay Özalan, Erdoğan ile İngiltere’ye gitti. Özalan, Londra’da bu pozu verdiği sıralarda Ankara’da ise adına oy verildi. Meclis’te yoklama yapılınca da ‘Kuliste’ denildi.
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İngiltere’ye giden AKP İzmir Milletvekili Alpay Özalan için Meclis’te oy verildi. Genel Kurul’da olmayan vekil için kimin oy pusulası gönderdiği anlaşılamadı.

Genel Kurul’da oy sahtekarlığı vetolu termik santral yasanın görüşmesinde gerçekleşti. Özlan’ın adı okununca bazı vekiller “Dışarıda, kuliste” dedi. Adına pusula verildiği saatlerde Alpay Özalan’ın Londra’da cami açılışına katıldığı öğrenildi. Özalan, açılışta Yusuf İslam ile geziye katılan gazetecilerle selfie yapıp sosyal medya hesabından paylaştı.

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/londrada-olan-vekil-mecliste-nasil-oy-kullanir-5495052/?fbclid=IwAR2APozkjzcAtNWnx6EeI9a7hWH_0kNpXdOzSMpBFcCp7wy2fol7H6iegJQ

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Esrarengiz Tarsus kazısı Meclis gündeminde: Erdoğan kayıp İncil'i Papa'ya mı verdi? Validen korkutan uyarı! O ilde vaka sayısı 4’e katlandı! AKP’li yöneticiden akıl tutulması yaşatan ekomomik kriz yorumu! Meral Akşener, elindeki son anketi açıkladı