Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
02 Nisan 2019 ( 900 izlenme )
Reklamlar

Manisa'nın Yunusemre ilçesinde neler oluyor?


Manisa İYİ Parti İl Başkanı Hasan Eryılmaz, “Merkez ilçemiz Yunusemre’de 4 oyla belediyeyi elimizden aldılar, AK Parti lehine yazılmış yüzlerce oy var. İtiraz ediyoruz” dedi.

31 Mart seçimleri birçok il ve ilçede belirsizliğini korurken, en çekişmeli ilçe olarak Manisa’nın merkez ilçesi olan Yunusemre öne çıkıyor. Islak imzalı tutanaklara göre belediyeyi 4 oy farkla AKP’li adayın kazandığı iddia ediliyor.

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz ise yaşananlara tepki göstererek, birçok sandıkta AK Parti lehine oyların yazıldığını tespit ettiklerini söyledi.

İşte İl Başkanı Eryılmaz’ın Yeniçağ’a yaptığı değerlendirmeler:

“240 binlik Yunusemre ilçesinde büyük bir haksızlık yaşıyoruz. Islak imzalı tutanaklara göre 4 oyla belediyeyi kaybetmiş gözüküyoruz. Ancak birçok noktada AK Parti lehine usulsüzlükler tespit ettik. Bugün Miraç Kandili ve Manisa Adliyesi’ne itirazlarımızı yaptık. Olumlu bir sonuç yapılması ve bu kandil gününde adaletin tecelli etmesini bekliyoruz.”

6 BİN GEÇERSİZ OY VAR, AK PARTİ LEHİNE USULSÜZLÜKLER VAR

“6 bin oyun geçersiz olduğu ifade ediliyor. Bizim yaptığımız tespitlerde BBP’ye, Saadet’e ve TKP’ye verilen bazı oyların AK Parti’ye yazıldığını görüyoruz. Bu büyük bir haksızlıktır. BBP, Saadet ve TKP’nin itirazları var. Bu itirazların değerlendirilmesi gerekiyor. Milli iradenin tecelli etmesini bekliyoruz.”

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/manisanin-yunusemre-ilcesinde-neler-oluyor-228997h.htm

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

A Haber'in silmeyi unuttuğu bu haber sosyal medyada gündem oldu! İşte tahrikin belgesi Köprüdeki ateşin en net görüntüleri ortaya çıktı ! Başkanlığının en korkunç günü! Trump için azledilme sesleri!