Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
13 Mart 2019 ( 110 izlenme )
Reklamlar

Marmaray’da ‘iade ücret’ vurgunu!


Gebze-Halkalı Banliyö Tren Hattı’nda bu sabah ilk seferler başladı. TCDD durak sayılarına göre 6 farklı ücret tipi belirlemesine rağmen Makinalar iki gündür ‘iade ücretiniz yoktur’ uyarısını verdi. Vatandaşlara iki gündür kısa mesafe için 5.70 TL ücret kesintisi yapıldı.

Gebze-Banliyö hattının devreye alınmasıyla TCDD altı farklı ücret tipini içeren bir tablo hazırladı. Buna göre 1-7 durak gitmek 2.60 TL, 8-14 durak gitmek 3,25 TL, 15-21 durak gitmek 3.80 TL oldu. Aşağıdaki tabloda ücret detaylarını görebilirsiniz.

marmaray ücret

Gebze-Banliyö hattı seferleri bu sabah başlamasına rağmen dün de yeni tarife uygulanarak vatandaşlardan fazla para alındı. Bu sabah aynı sorun devam ederken Yeşilköy’den Yenikapı’ya giden vatandaşlardan 5.70 TL bilet ücreti alındı.

ÖĞRENCİ BİLETİNE İKİ KATI ÜCRET

Öğrenci biletinin normalde 1.25 TL olması gerekirken öğrenci ücreti olarak 2.70 TL alındı. Yenikapı istasyonuna gelen vatandaşlar iade ücreti alamadıklarını öğrenince şaşkına döndü.

Vatandaş iade ücretini alamadığı için tepkisini sosyal medyadan da dile getirdi.

https://www.abcgazetesi.com/marmarayda-iade-ucret-vurgunu-2500

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Müdüre sınırsız harcama yetkisi! 'AKP'yi ittifak da kurtaramayacak' 3. köprünün satışı için resmi açıklama! Rusya, Türkiye’den getirilen 128 tondan fazla narenciyeyi ülkeye sokmadı!