Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
05 Mayıs 2019 ( 24 izlenme )
Reklamlar

MEB'i karıştıran iktidar kadrolaşmasının belgeleri ortaya çıktı!


Milli Eğitim Bakanlığı'ndaki iktidara yakın isimlerin yer aldığı büyük kadrolaşmanın belgeleri ortaya çıktı.


Milli Eğitim Bakanlığı’nda iktidara yakınbüyük bir kadrolaşma hareketi son anda açığa çıktı. Geçen Cuma gününden bu yana yaşanan olaylar kamuoyunun gözünden kaçtı.

Bakanlık, Cuma gününe kadar tüm Türkiye’deki müdür ve müdür yardımcılığı atamaları için başvuruları aldı. Özellikle Ankara’daki okullarda hangi eğitimcinin kaç puanla hangi okula başvurduğu gizli tutularak başvurular alınmıştı. Skandal süreç başvuru süresinin uzatılmasıyla açığa çıktı. Alınan başvurular için Cuma günü son gündü. Fakat Bakanlık bu süreyi Salı gününe kadar uzattı.

İddiaya göre Eğitim-Bir-Sen Cuma günkü başvuru süresi daha bitmeden ve sürecin uzatıldığı açıklanmadan üyelerine, “Değerli başkanlarım yönetici atama Salı’ya kadar uzatılacak. Kimseyle paylaşmayalım tercihleri görelim” mesajını attı. Bu mesajdan sonra da Bakanlık gizli tutulan başvuru ve tercihlerin Salı’ya kadar uzatıldığını duyurdu. Fakat bu başvuruların ve gizli bilgilerin iktidara yakın Eğitim-Bir-Sen’e sızdırılması büyük bir krize neden oldu. Listeleri gören Eğitim-Bir-Sen üyelerinin başvuruyu yapanların puanlarına göre istedikleri okulları tercih edecekleri anlaşıldı.

SENDİKA BAŞKANLARINDAN BÜYÜK TEPKİ

Eğitim camiasında büyük tartışmalara yol açan sızıntıya, MHP’ye yakınlığıyla bilinen Türk-Eğitim-Sen’in Başkanı Talip Geylan büyük tepki gösterdi. Geylan, yaşananlara Tezgah diyerek çok sert bir açıklama yaptı.

Geylan, Twitter adresinden şunları söyledi:

“Bugün bitecek olan yönetici görevlendirme süresini 7 Mayıs’a uzatıyor. Daha eğitim çalışanlarının genelinin haberi olmadan, bir sendika(!), yönetici üyelerine mesaj geçiyor: ‘Tercih yapmayın. Süre uzatılıyor.’ Ve arkasından tezgah kuruluyor. Diğer çalışanların tercihlerini gören çete üyeleri başlıyor organizeye, kim nereyi tercih edecek ince ince tanzim ediliyor! @tcmeb bu organize işlerden yakasını ne zaman ve nasıl kurtaracak çok merak ediyorum?”

Eğitim-Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan da olayla ilgili, “MEB yönetici görevlendirmede tercih süresini uzattığını açıkladı. MEB kamuoyuna, eğitim ve bilim emekçilerine açıklama yapmak zorundadır. Yönetici görevlendirme süresi neden uzatıldı? Gerekçe olarak belirtilen 'tercihini yapamayanlar'ın tercih yapmama gerekçesi nedir” diyerek tepkisini dile getirdi.

http://www.yurtgazetesi.com.tr/egitim/meb-i-karistiran-iktidar-kadrolasmasinin-belgeleri-ortaya-h127097.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Vaka sayısı artan ilin valisi: Alınan kararı çok sert bir şekilde uygulayacağız "Süleyman Soylu derhal istifa etmelidir!" Akit yazarından kan donduran yazı! "Ölen doktor değil, bir teknisyen, bir eczacı ve bir sağlık çalışanı" Tarım devi konkordato istedi!