Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
30 Ağustos 2018 ( 70 izlenme )
Reklamlar

Menzil Tarikatı şimdi de film yapımcısı oldu!

Menzil Tarikatı'nın Beşir Derneği son olarak sinema filmi yapımcılığına soyundu.


Menzil Tarikatı, Türkiye’de başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere birçok devlet kurumuna en yoğun olarak AKP döneminde girdi. FETÖ sonrası devlette daha hızlı şekilde yapılandığı belirtilen tarikat, her alanda faaliyet göstermeye başladı. 

Oda TV'de yer alan habere göre; Menzil Tarikatı’nın kurduğu Beşir Derneği, 24 Haziran seçimleri öncesinde gazetelere ilan verip Cumhurbaşkanı Erdoğan’a desteğini bildirmesiyle gündeme gelmişti. Seçim sonrası ise Beşir Derneği, İçişleri Bakanlığı’nın ilan ettiği “izin almadan yardım toplayabilen dernekler” listesine sokuldu.

Ve şimdi...

Tarikatın Beşir Derneği son olarak sinema filmi yapımcılığına soyundu.  

Yönetmen Aida Begiç’in, Suriyeli yetimlerin anlatıldığı "Bırakma Beni" filminin yapımcısı Menzil Tarikatı’nın kurduğu Beşir Derneği oldu. Filmin fragmanının açılışında “Beşir Derneği” yazdığı görüldü. Filmin resmi sitesinde yer alan “Film hakkında” bölümünde ise yapımcı bölümünde yine Beşir Derneği yer aldı.


https://www.abcgazetesi.com/guncel/menzil-tarikati-simdi-de-film-yapimcisi-oldu/haber-101925

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer "Devletin bankaları bize kredi vermiyor" Koyu AKP'li vatandaş 'Suriyelilere iş verilirken ben işsizim. O yüzden referandumda oy kullanmayacağım !' Tarihi vurgun: Ağaoğlu’nun batıkları Ayşe Teyze’nin sırtına! Karayolları yoldan çıktı: Bütçe 7 milyar, harcama 23 milyar!