Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
26 Temmuz 2018 ( 34 izlenme )
Reklamlar

Yoksulluk sınırında büyük artış!

Türk-İş’in hazırladığı rapora göre, yoksulluk sınırı bu yılın temmuz ayında geçen yılın aynı ayına göre yaklaşık 800 TL artış göstererek 5.662 liraya yükseldi.


Patronların partisi AKP’nin iktidarında ekonomi verileriyle ilgili göstergeler her geçen gün kötüye giderken, ortaya çıkan tablo emekçiler için günden güne kararıyor.

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nun (Türk-İş), Temmuz 2018’e dair ‘Açlık ve Yoksulluk Sınırı’ araştırmasının sonuçlarına göre, 4 kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken aylık gıda harcaması tutarı (açlık sınırı) 1738 TL, gıda harcaması ile birlikte giyim, konut (kira, elektrik, su, yakıt), ulaşım, eğitim, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması zorunlu diğer aylık harcamalarının toplam tutarı ise (yoksulluk sınırı) 5.662.46 TL oldu.

Geçen yıl temmuz ayında ‘açlık sınırı’ 1497, yoksulluk sınırı ise 4.878 TL olarak belirlenmişti.

http://gazetemanifesto.com/2018/yoksulluk-siniri-1-yilda-tam-800-lira-artti-193096/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

17 yılda 106 milyar lira! Bu parayla bakın kimleri zengin ettiler? CHP'li Vekil Aykut Erdoğdu, ülkenin nasıl soyulduğunu delilleriyle anlatıyor ! Kadir Topbaş’ın ‘karakutusu’ sayılan eski şoförüne ‘cinsel istismar’ davası Acı itiraf: Birkaç yüz mühendis ASELSAN'dan ayrıldı