Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
26 Temmuz 2018 ( 32 izlenme )
Reklamlar

Yoksulluk sınırında büyük artış!

Türk-İş’in hazırladığı rapora göre, yoksulluk sınırı bu yılın temmuz ayında geçen yılın aynı ayına göre yaklaşık 800 TL artış göstererek 5.662 liraya yükseldi.


Patronların partisi AKP’nin iktidarında ekonomi verileriyle ilgili göstergeler her geçen gün kötüye giderken, ortaya çıkan tablo emekçiler için günden güne kararıyor.

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nun (Türk-İş), Temmuz 2018’e dair ‘Açlık ve Yoksulluk Sınırı’ araştırmasının sonuçlarına göre, 4 kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken aylık gıda harcaması tutarı (açlık sınırı) 1738 TL, gıda harcaması ile birlikte giyim, konut (kira, elektrik, su, yakıt), ulaşım, eğitim, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması zorunlu diğer aylık harcamalarının toplam tutarı ise (yoksulluk sınırı) 5.662.46 TL oldu.

Geçen yıl temmuz ayında ‘açlık sınırı’ 1497, yoksulluk sınırı ise 4.878 TL olarak belirlenmişti.

http://gazetemanifesto.com/2018/yoksulluk-siniri-1-yilda-tam-800-lira-artti-193096/

Loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yasak olmasına rağmen, Frankfurt'ta zihinsel engelli gence zorla oy kullandırdılar ! Cumhurbaşkanlığı önünde belge protestosuna polis müdahalesi: 5 gözaltı Antalya’nın bir asırdır beklediği tren, sonunda kara yoluyla getirildi! Bakan Soylu’nun Suriyeli seçmen açıklamasına CHP’den tepki