Home
18 Ocak 2020 ( 242 izlenme )
Reklamlar

Metropoll’ün anketinden Erdoğan ve Bahçeli’ye soğuk duş!..


Metropoll son anket sonuçlarını açıkladı. Anket sonuçlarına göre; kararsızlar dağıtıldığında bile MHP ittifaksız seçimlerde baraj altında kalıyor. İmamoğlu ve Erdoğan arasındaki popülerlik farkı ise iyice kapandı. Fark yüzde 2’nin altına indi.


Metropoll Araştırma şirketi son anket sonuçlarını açıkladı. Araştırmada ‘bu pazar seçim olsa’ ve ‘siyasilerin beğeni düzeyi’ gibi sorulara verilen yanıtların sonuçları kamuoyu ile paylaşıldı.

Metropoll Araştırma, ‘bu pazar seçim olsa’ anketinin sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. Anket sonuçlarına göre, AK Parti yüzde 34.2, CHP 20.7, MHP 8.2, HDP 9.2, İYİ Parti 6.9 oy oranına sahip görülüyor.

Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu Gelecek Partisi ise son ankette yüzde 1.7 oy oranına sahip. Ali Babacan’ın kuracağı partinin oy oranı ise yüzde 1.4 olarak görülüyor.

İŞTE O ANKETTEN ÇARPICI SONUÇLAR

Türkiye ekonomi ve dış politika gündemine yoğunlaşırken siyasilerde son sürat seçimlere hazırlık yapıyor. Yerelde ve merkezde olası sonuçlara ilişkin son hesaplar karışık gibi.  Bugün seçim olasa hangi partiye oy verirdiniz soruna Metropoll’ün anketinden çarpıcı sonuçlar çıktı. Anket sonuçlarına göre; MHP  kararsızlar dağıtıldığında bile baraj altında kalıyor. 24 Haziran 2018’de yüzde 11, 10 almışlardı. İmamoğlu Erdoğan arasındaki popülerlik farkı ise ilk kez yüzde 1’lere kadar  geriledi. Fark her geçen gün azalıyor!

 

İmamoğlu Erdoğan arasındaki popülerlik farkı ise ilk kez yüzde 1’lere kadar  geriledi. Fark her geçen gün azalıyor!  Popülerlik reytinginde 17 yıllık politik AKP iktidarında  Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzde 50,2 bandında. Türkiye’nin son yerel seçimde daha çok tanımaya başladığı Ekrem İmamoğlu ise yüzd 48.6 popülerlik reytingi ile AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hemen ardında konumlanmış durumda. Ankete göre popülerlik farkı ise ilk kez yüzde 2’nin altında inmiş durumda.

 

Ankette kararsızlar partilerin oy oranlarına göre dağıtıldığında ise MHP ittifaksız yine baraj altında kalıyor;

AK Parti: 41
CHP: 24.8
MHP: 9.8
HDP: 11 ;
İYİ Parti: 8.3
SP: 0.8
Gelecek Partisi: 2
Ali Babacan’ın partisi: 1.7
Diğer: 0.6

Ocak 2014 tarihinden itibaren “Bu Pazar Seçim Olsa” sorusuna kararsız, cevapsız ve protesto oy vereceğini söyleyenler ile AKP i yanıtını verenlerin zaman içindeki değişimi ise şöyle;

Sonuçlara göre 24 Haziran 2018 itibariyle AKP’deki düşüş kesinleşmiş durumda, Ankete göre yine kararsız seçmen sayısında son iki ayda keskin bir düşüş görülüyor…


https://www.abcgazetesi.com/metropolldenerdoganvebahceliyesogukdus73165

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

KESK, toplu sözleşme taleplerini açıkladı Mardin ve Diyarbakır’da 14 bin 900 dekar tarım alanı yandı! Afiş asan CHP’li gençler gözaltına alındı Anadolu Ajansı Genel Müdürü: AA seçimi aynı hassasiyet ve tarafsızlıkla Türkiye'ye duyuracaktır