Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
18 Aralık 2018 ( 1225 izlenme )
Reklamlar

Muharrem İnce'den Fatih Portakal açıklaması

CHP'nin eski Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gazeteci Fatih Portakal'ı hedef almasıyla ilgili açıklamalamada bulundu. Muharrem İnce, "Bu tehdit ve hedef gösterme Anayasal düzenimize, Anayasal Haklarımıza, toplantı ve gösteri yürüyüşü hakkına, haber alma ve yayma hakkına, özgür basına, kendileri gibi düşünmeyen ve kendilerine biat etmeyen herkese yöneliktir" dedi


AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gazeteci Fatih Portakal'a yönelik sözlerini "tehdit ve hedef gösterme" olarak değerlendiren Muharrem İnce, "Türkiye’deki yeni rejiminin niteliğini gösteren son örneklerden biridir" dedi.

İnce'nin açıklamasının devamı şu şekilde:

Anayasasında “herkes, önceden izin almadan, silahsız ve saldırısız toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkına sahiptir” hükmü varken bu Anayasal Hakkı hatırlatan Fatih Portakal’a AKP Genel Başkanı’nın söylediği sözler sadece Fatih Portakal’a yönelik söylenmiş sözler değildir.

"HERKESE YÖNELİKTİR"

Bu tehdit ve hedef gösterme Anayasal düzenimize, Anayasal Haklarımıza, toplantı ve gösteri yürüyüşü hakkına, haber alma ve yayma hakkına, özgür basına, kendileri gibi düşünmeyen ve kendilerine biat etmeyen herkese yöneliktir.Kötü yönetim kötü yöntemlerle Türkiye’ye verdiği zararlara gazeteci tehdit ederek, hedef göstererek devam etmekte ve kötü yönetim kaynaklı yaşadığımız onca sorunu gündemden düşürmeye çalışmaktadır."

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyaset/1173853/Muharrem_ince_den_Fatih_Portakal_aciklamasi.html#

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yandaş Nihal Bengisu Karaca da ağzındaki baklayı çıkardı 'Bu ülkenin adının Türkiye olması belki yanlış bir şey !' Çoşan ekonominin sonucu: 10 milyon kişi yardıma muhtaç! Bir 23 Nisan klasiği... Yine saldırdılar! Seçim öncesi inşaatı bitmeden açılışı yapılan hastanede doktor ve ekipman yok!