Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
07 Ekim 2019 ( 136 izlenme )
Reklamlar

Nadira’nın avukatı vekillikten çekildi


AKP milletvekili Şirin Ünal’ın evinde intihar ettiği iddia edilen Nadira Kadirova’nın ailesinin vekilliğini üstlenen 'Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği' Genel Başkanı avukat Müjde Tozbey Erden görevinden çekildi.
AKP Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde hayatını kaybeden Nadira Kadirova’nın ailesinin avukatı Müjde Tozbey Erden, Kadirova ailesinin vekilliğinden çekildiğini duyurdu. Erden gerekçe olarak, aile ile farklı bakış açılarına sahip olmalarını gösterdi.

Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği Genel Başkanı Müjde Tozbey Erden, “Bugünden sonra Nadira'nın ailesinin avukatı olarak değil, gericiliğe ve karanlığa kurban giden Nadira ve Nadira gibi kadınlar için mücadele etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Erden’in açıklaması şöyle:

Bildiğiniz üzere 23 Eylül tarihinde Milletvekili Şirin Ünal'ın evinde intihar ettiği söylenen Nadira Kadirova'nın ailesinin vekilliğini Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği olarak üstlendik. Nadira'nın ailesinin tarafımıza ulaştığı 25 Eylül tarihinden bu yana da, avukatlıklarını yapmaya devam ettik. Bu süre zarfında boyun eğmeyerek, Nadira'nın şüpheli ölümünün aydınlatılması ve adaletin sağlanması için Nadira'nın arkadaşları, basından emekçi dostlarımız, meslektaşlarımız ve tüm kamuoyunun desteği ile soruşturmanın hızlıca kapatılmasını önleyip, Nadira'nın şüpheli ölümünün duyulması için mücadele ettik.

Ancak gelinen bu aşamada Nadira'nın ailesi ile farklı bakış açılarına sahip olmamız nedeniyle vekilliklerinden çekilme gereği duyduk.Bugünden sonra Nadira'nın ailesinin avukatı olarak değil, gericiliğe ve karanlığa kurban giden Nadira ve Nadira gibi kadınlar için mücadele etmeye devam edeceğiz.

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/nadiranin-vekilligini-ustlenen-avukat-istifa-etti-5373905/?fbclid=IwAR0m0tz12TG8fg_RaY1ziSnPz5eHtWlQefYjTEMI_AAloHUbDq-yMMobS9s

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP kendi yaptırdığı ankette eridi! Vahşi yapılaşmaya yerel mahkeme 'dur' dedi, üst mahkeme 'vize' verdi! YÖK, 'eşine adrese teslim kadro açan' rektör Hüseyin Bağ hakkında kararını verdi! Orta Doğu'da şaşırtıcı gelişme! Suudi Arabistan hava sahasını İsrail'e açtı!